Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 11d. 12:23

Sostinės merui įteikiami 658 gyventojų parašai dėl vaikų darželio statybos

Vaikų darželis
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Vaikų darželis

Gyventojų iniciatyvinė grupė Vilniaus miesto merui Artūrui Zuokui ketina įteikti 658 parašus dėl vaikų darželio šiaurinėje sostinės dalyje steigimo. Naujakuriai prašo savivaldybės palaikymo darželio statyboms.

Vilniaus miesto šiaurinėje dalyje tarp Bajorų kelio, Fizikų ir Mokslininkų gatvių per pastaruosius kelerius metus įsikūrė per 2200 naujakurių, kuriems stinga vaikų darželio, teigiama pranešime spaudai.

„Trijų kilometrų spinduliu nėra jokio darželio, į artimiausią eilė – dvejiems, trejiems metams, po tiek laiko vaikai jau į mokyklą eis. Mūsų rajone tokia įstaiga būtina, nes du trečdaliai čia įsikūrusių šeimų augina mažus vaikus, o aš pati kiekvieną dieną per visą Vilnių vežu juos į darželį, kiti susiduria su dar didesniais sunkumais“, – sakė Kairiūkščio namų bendrijos pirmininkė Margarita Molienė.

Anot dvi atžalas auginančios mamos Jurgos Kuodytės-Dūdės,  iš savivaldybės tikimasi palaikymo tokios įstaigos statybai.

„Darželis mūsų rajone išspręstų nemažai rūpesčių. Neretas pamatęs mūsų rajoną piko valandomis pajuokauja, kad mūsų rajonas – tai vienas didelis darželis. Į mums priskirtą įstaigą Baltupiuose patekti beveik neįmanoma. Dalies nepatekusiųjų vaikų  mamos atsisako darbo, nes finansiškai neapsimoka dirbti – tiek daug kainuoja auklė ar privatus darželis“, – sako viena rajono gyventojų.

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) direktorius Mindaugas Statulevičius pabrėžia, kad per pastaruosius penkerius metus sostinėje buvo atidarytas tik vienas valstybinis vaikų daželis. O šiaurinė kryptis – viena iš aktyviausiai kompleksiškai augančių miesto zonų, kur plėtojami keli gyvenamieji kvartalai, kuriami mokslo centrai, todėl gyventojų ir dirbančiųjų skaičius čia nuolat auga.

“Nekilnojamojo turto vystytojai jau kelerius metus socialinės infrastruktūros rūpestį siūlo spręsti viešos – privačios partnerystės būdu”, – sako M. Statulevičius.

Vienas kvartalo plėtotojų, AB „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis teigia, kad įmonė galėtų finansuoti reikalingo darželio statybas, jeigu būtų rastas susitarimas su savivaldybe.

„Norime imtis darželio statybos kaip atsakingi vystytojai, kurie rūpinasi naujakurių gyvenimo kokybe. Jeigu miestas dabar stokoja lėšų naujoms statyboms, šis darželis galėtų būti statomas viešo ir privataus sektoriaus partnerystės būdu, kuomet savivaldybė per nustatytą laiką išperkamosios nuomos būdu įsigytų  pastatą. O jame galėtų įsikurti ne tik darželis, bet ir pradinė mokykla, vėliau, pasikeitus poreikiams – transformuotis  į kitos paskirties pastatus, priklausomai nuo bendruomenės norų”, – sako A. Avulis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min