Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 22d. 15:19

Sostinės valdžios rezoliucija dėl riaušių skundžiama Generalinei prokuratūrai (atnaujinta 16.56 val.)

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vidas Urbonavičius

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys konservatorius Vidas Urbonavičius Generalinei prokuratūrai ketina skųsti trečiadienį sostinės valdžios priimtą rezoliuciją.

Ketvirtadienį per spaudos konferenciją Seime kalbėjęs V.Urbonavičius pareiškė manantis, kad minėta rezoliucija, kuria policija kaltinama neproporcingu jėgos panaudojimu, kursto nesantaiką visuomenėje, nukreipia neigiamą visuomenės nuomonę į policiją, teisėsaugos pareigūnus, kurie vykdė savo pareigas, ir „iš principo teisina tuos, kurie sukėlė riaušes“.

Be to, pasak V.Urbonavičiaus, tokios rezoliucijos priėmimas peržengia savivaldybei priskirtas kompetencijos ribas. Konservatoriui kliūna ir tai, kad priimant rezoliuciją balsavo mažiau kaip pusė tarybos narių. Už rezoliuciją pasisakė 20 tarybos narių, vienas – prieš, vienas – susilaikė, tuo tarpu sostinės taryboje iš viso – 51 narys.

V.Urbonavičiaus teigimu, kadangi nebuvo kvorumo, rezoliucija, nepaisant to, jog Vilniaus miesto meras „tvarkietis“ Juozas Imbrasas ją paskelbė priimta, iš tiesų priimta nebuvo. Išplatintame pranešime V.Urbonavičius taip pat tvirtina, jog meras „uždraudė administracijai išduoti balsavimo protokolo išrašą“.

Vilniaus miesto savivaldybė trečiadienį „Fronto“ partijos lyderio Algirdo Paleckio ir kyšininkavimu įtariamo Nepriklausomos frakcijos nario Audriaus Butkevičiaus iniciatyva paragino Seimą sudaryti parlamentinę komisiją sausio 16-osios įvykiams tirti.

„Frontas“ savo ruožtu jau anksčiau kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl esą neteisėtų policijos pareigūnų veiksmų per penktadienio riaušes prie Seimo.

„Frontininkai“ prašo teisėsaugininkus pradėti ikiteisminį tyrimą dėl esą „prieš daugelį asmenų panaudotų neteisėtų ir gyvybei bei sveikatai pavojingų priemonių“.

Ministras pirmininkas Andrius Kubilius yra viešai pasakęs, kad vienu iš riaušių kaltininkų laiko „Fronto“ lyderį. Būtent A.Paleckio vedami mitinguotojai atėjo prie II-ųjų Seimo rūmų ir bandė veržtis į juos.

Dėl praėjusį penktadienį prie Seimo kilusių riaušių policija buvo sulaikiusi 151 asmenį. Tuos sulaikytus mitingo dalyvius, kurie riaušėmis neįtariami, pareigūnai baus už pasipriešinimą policijai ir viešosios tvarkos pažeidimą. Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas sekmadienį patenkino prokurorų prašymus ir leido suimti 15 penktadienio riaušių prie Seimo dalyvių.

Seimo rūmų pastatuose išdaužta apie 30 langų stiklų, taip pat dužo netoliese esančio Gynėjų gatvėje įsikūrusio restorano stiklai, apgadinti dar keli Seimo apylinkėse esantys pastatai.

Generalinė prokuratūra savo ruožtu atlieka ikiteisminį tyrimą dėl riaušių sukėlimo.

 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min