TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šoumeną pakeitė profesionalė

A.Valinskui Seimo vadovo postą teko užleisti I.Degutienei.
LŽ nuotr. / A.Valinskui Seimo vadovo postą teko užleisti I.Degutienei.
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Politologai sutaria, kad rugsėjį įvykusi Seimo pirmininkų kaita buvo naudinga visiems – tiek parlamentui, tiek visuomenei.

Parlamento vadovo kėdę užėmus konservatorei Irenai Degutienei atslūgo politinė įtampa ir sužibo viltis bent mažumėlę pagerinti Seimo įvaizdį.

Nė metų neišbuvęs parlamento pirmininku rugsėjo 15–ąją posto neteko Tautos prisikėlimo partijos (TTP) lyderis Arūnas Valinskas. Nepasitikėjimą juo inicijavo „tvarkiečiai“. Dokumentą, kuriame A.Valinskas kaltintas nederamais ryšiais su nusikalstamo pasaulio atstovais, pasirašė visų opozicinių frakcijų parlamentarai. A.Valinskui neretai buvo priekaištaujama dėl arogancijos, nenoro girdėti kitų, ypač opozicijos, nuomonės, kompetencijos trūkumo. Jis išgarsėjo draudimu Seimo kavinėse prekiauti alkoholiu, ketinimais apriboti parlamente žurnalistų veiklą.

Vasarą, suskilus TPP, buvę bendražygiai atskleidė nemažai Seimo pirmininką kompromituojančių faktų. Šis buvo priverstas aiškintis dėl savo ryšių su Kauno nusikalstamai „Daktarų“ grupuotei priskiriamu Rolandu Michalskiu. Trauktis iš pareigų Seimo vadovą tuomet paragino prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tačiau A.Valinskas to nepadarė.

Seime per slaptą balsavimą už jo atstatydinimą balsavo 95 parlamentarai, 20 – „prieš“, 9 biuleteniai buvo sugadinti. A.Valinsko „išvijimas“ sukėlė valdantiesiems nemažai nerimo dėl koalicijos ateities. Vis dėlto A.Valinsko šalininkai iš koalicijos nepasitraukė. Kur kas daugiau rūpesčių suteikė atskilusi TPP dalis – „vienalietuviai“.

Rugsėjo 17–ąją naująja Seimo pirmininke buvo išrinkta konservatorė I.Degutienė. A.Valinsko atstatydinimas įtiko tiek valdantiesiems, tiek opozicijai. Visi sutartinai gyrė politikės dalykines ir žmogiškąsias savybes. Per slaptą balsavimą jos kandidatūrą parėmė 87 parlamentarai, prieš buvo 8. 60–metė I.Degutienė tapo pirmąja moterimi, po nepriklausomybės atkūrimo išrinkta Seimo vadove.

Pusketvirto mėnesio parlamentui vadovaujanti I.Degutienė pasirodė esanti principinga politikė. Vien tai, kad ji išdrįso atsiprašyti visuomenės už švaistūnišką Seimo narių elgesį, parlamento vadovės reitingus pakylėjo į neregėtas aukštumas. Ne paslaptis, jog tai patinka ne visiems, taip pat ir Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijoje. Puse lūpų užsimenama, kad I.Degutienė premjero kėdėje galėtų pakeisti Andrių Kubilių.


 

 

 

 
„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min