Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 12d. 21:39

Sovietų teroro aukas patriotiškai nusiteikęs jaunimas tradiciškai pagerbė eisena su deglais (nuotraukos)

Jaunimas pagerbia Sovietų teroro aukas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Jaunimas pagerbia sovietų teroro aukas

Patriotiškai nusiteikęs jaunimas trečiadienio vakarą Vilniuje tradicine eisena Antakalnio gatvėmis pagerbė 1991 m. sausio 13 d. už Lietuvos laisvę žuvusiųjų atminimą.

Tokios eisenos organizuojamos jau kelerius metus iš eilės. Tuo metu, kai visame mieste vyksta įvairūs renginiai, o prie parlamento valdžios vyrai ir moterys sako oficialias kalbas ir liepsnoja laužai, patriotiškai nusiteikęs jaunimas tyliai ateina iki Sausio 13-osios aukų kapų ir čią sugieda Tautišką giesmę.

Trečiadienį 19 val. eisenos dalyviai pajudėjo nuo Antakalnio poliklinikos ir netrukus pasiekė Antakalnio kapines, kur ilsisi žuvusieji Sausio 13-ąją.

Eisenos dalyviai prie sovietų teroro aukų kapų padėjo vainiką, uždegė žvakelių. Vėliau ramiai išsiskirstė.

Kaip ir kasmet, šiemet eisenos dalyviams buvo nustatytos bendros taisyklės. Buvo pageidaujama, kad eisenos dalyviai atsineštų deglą, žvakučių, gėlių ar vainiką. Tuo pačiu iš eisenos dalyvių buvo reikalaujama rimties, pokalbiai ar šūksniai buvo nepageidautini, nebuvo leidžiama rūkyti, gerti ir valgyti.

Eisenos dalyviams buvo draudžiama nešti, demonstruoti ar kitais būdais afišuoti plakatus, vėliavas, transparantus, įvairius užrašus socialine, politine ar ekonomine tematika. Neblaivūs asmenys eisnoje irgi nebuvo pageidaujami.

Eisenos organizatoriai griežtai reikalavo laikytis Kelių eisenos taisyklių, nepažeisti viešosios tvarkos. Taip pat buvo nurodoma laikytis eisenos organizatorių ar policijos pareigūnų prašymų ir nurodymų.

Beje, šiemet patriotiškai nusiteikusio jaunimo eisena policijos nesudomino: ankstesniais metais prie kapinių budėdavo bent keli policijos ekipažai, o šiemet vienas policijos automobilis pasirodė tik jaunimui skirstantis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min