Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 29d. 10:13

Spalio šauktiniai: daugiau nei 50 merginų ir apie 20 emigrantų

Karių priesaika
T.Tumalovičiaus/kalbantifotografija.lt nuotr. / Karių priesaika

Pirmadienį nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Rukloje ir Tauragėje pradės 946 šių metų šaukimo kariai, praneša Krašto apsaugos ministerija (KAM). Kiek vėliau, spalio 9-ąją, dar 442 šauktiniai atvyks į Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomąjį pulką Rukloje ir Karaliaus Mindaugo husarų batalioną Panevėžyje.

Spalio 23 dieną 109 šauktiniai tarnybą pradės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione.

Pirmąją atvykimo dieną jaunuoliams bus išduodamos uniformos ir ekipuotė. Kariai susipažins su daliniu ir tą pačią dieną įsikurs kareivinėse. Į tarnybos vietas šauktiniai bus vežami iš visų 6 regioninių karo prievolės ir komplektavimo skyrių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Šiaulių ir Panevėžio. Daugiausia šauktinių savanorių į tarnybą Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje atvyks iš Vilniaus – 345.

T.Tumalovičiaus/kalbantifotografija.lt nuotr./Karių priesaika
T.Tumalovičiaus/kalbantifotografija.lt nuotr./Karių priesaika

Pirmąsias aštuonias savaites šauktiniai kariai dalyvaus Baziniame kario kurse, kurio metu lankys teorines paskaitas, mokysis rikiuotės ir karinių statutų, įgis karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos žinių, susipažins su ginklais ir ryšio priemonėmis. Po Bazinio kario kurso prasidės karių specialistų rengimo etapas.

Likusius šešis kolektyvinio rengimo mėnesius kariai tarnaus pačių pasirinktuose daliniuose – Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione (Tauragėje), Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Štabo, Ryšių ir Žvalgybos kuopose, Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione ir Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione, dislokuotuose Rukloje, bei Karaliaus Mindaugo husarų batalione, dislokuotame Panevėžyje.

T.Tumalovičiaus/kalbantifotografija.lt nuotr./Karių priesaika
T.Tumalovičiaus/kalbantifotografija.lt nuotr./Karių priesaika

Kolektyvinio rengimo metu šauktiniai bus mokomi veikti savo padalinio sudėtyje, atlikti jiems paskirtas užduotis. Dauguma devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą spalio mėn. pradėsiančių jaunuolių yra 21 metų amžiaus ir įgiję vidurinį išsilavinimą. Tarp jų yra daugiau nei 50 merginų bei per 20 jaunuolių, grįžusių iš emigracijos.

Šiais metais įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą jau atlieka 1327 kariai. Visi jaunuoliai atlikti tarnybą užsirašė savo noru arba patekę į šaukimo sąrašus karo prievolininkai pareiškė norą atlikti tarnybą pirmumo tvarką.

Be tarnybą pradėsiančiųjų spalio 2 ir 9 dienomis, iki metų pabaigos numatyta pašaukti atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą 677 jaunuolius. Iš viso šiais metais į tarnybą bus pakviesti 3537 jaunuoliai.

Tikimasi, kad šiemet, kaip ir ankstesniais metais, atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atvyks savanoriai arba karo prievolininkai, išreiškę norą tarnybą atlikti pirmumo tvarka.

18–38 metų jaunuoliai, nepatekę į šių metų šaukiamųjų sąrašus ir norintys atlikti tarnybą tiek šiais, tiek 2018 metais, prašymus ir toliau gali teikti regioniniuose Karo prievolės ir komplektavimo skyriuose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min