Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 18d. 13:06

Spartesnei vakarinio aplinkkelio statybai trukdo elektros laidų atramos

Vakarinio aplinkkelio statybos vyksta pagal nustatytą planą.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vakarinio aplinkelio statybos vyksta pagal nustatytą planą.

Vos prieš kelias savaites intensyviau pradėję dirbti Vilniaus vakarinio aplinkkelio statytojai jau rodo pirmuosius darbo rezultatus – statomą viaduką, kuriuo vairuotojai galės įvažiuoti į L.Asanavičiūtės gatvę. Kitur tebevyksta žemės kasybos darbai, nes paskubinti procesų neleidžia aukštos įtampos elektros laidų atramos, kurios bus iškeltos tik kitais metais.

Vakarinis aplinkkelis pradėtas pernai liepos pabaigoje. Šiuo metu, anot projekto vadovo, „Kauno tiltų“ techninio direktoriaus pavaduotojo, Romualdo Kančaičio, daugiausia dirbama statant viaduką į L.Asanavičiūtės gatvę, jis turėtų būti baigtas dar šiemet, tačiau tai vairuotojams važiavimo sąlygų nepagerins – važiuoti juo dar nebus galima.

Atramas griaus kitąmet

„Tam trukdo aukštos įtampos elektros linijų atramos, kurios bus nugriautos tik kitų metų rugpjūčio mėnesį“, – teigė R.Kančaitis, aplinkkelio statybas rodydamas Vilniaus savivaldybės vadovams.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vakarinio aplinkelio statybos vyksta pagal nustatytą planą.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Elektros laidų atramos bus griaunamos kitąmet.

Projekto vadovas užtikrino, kad visi darbai vyksta pagal planą, tačiau anksčiau pabaigti antrąją aplinkkelio atkarpą vargu ar pavyks – elektros linijų atramos tebestovi, konkursas dėl jų perkėlimo buvo paskelbtas vėliau, negu paties aplinkkelio statybai.

Aplinkkelio II etapo pabaiga yra numatyta 2014 metų gegužės 10 dieną, per daug optimistiškai žadėti darbą baigti anksčiau statybininkai kol kas nenusiteikę, nors sostinės vicemeras Romas Adomavičius stengėsi įtikinti kelininkus paskubėti – nebaigus statybų iki 2013 metų pabaigos gali įstrigti III etapo darbai.

„Stengiamės, darbai yra vykdomi. 2013 metų pabaiga yra realus laikas, jeigu neiškils kokių nors nenumatytų dalykų, tikimės jau leisti važiuoti iki Pilaitės prospekto“, – teigė „Kauno tiltų“ techninis direktorius Vitalijus Popovas.

Dėl šios priežasties savivaldybė jau dabar planuoja skelbti III etapo teritorijos elektros atramų iškėlimo konkursą – esą anksčiau pradėjus šiuos darbus, sparčiau vyks ir aplinkkelio užbaigimo darbai. Tam Susisiekimo ministerija jau yra skyrusi Europos Sąjungos lėšų.

Viadukas į L.Asanavičiūtės gatvę nebus vienintelis šioje aplinkkelio atkarpoje. Dar vieną ketinama statyti prie Pilaitės prospekto. „Pilaitės viaduko mazge yra daug kitų komunikacijų – dujotiekis, šilumos tinklai. Dabar prie Pilaitės prospekto vyksta šitų komunikacijų iškėlimo darbai, iki liepos planuojame tai pabaigti“, – sakė R.Stanišaitis.

Tikisi, kad baigs anksčiau

Anot Vilniaus mero Artūro Zuoko, darbai didžiuliai ir palyginti su pernai metų pradžia padaryta jau daug. „Problema tik ta, kad aukštos įtampos kabelis, kaip minėjo rangovai, trukdo vykdyti kelio statybos darbus, bet jie dirba pagal grafikus, net šiek tiek juos lenkia. Tikimės, kad darbus baigs anksčiau“, – teigė A.Zuokas.

Meras įsitikinęs, kad baigus aplinkkelį sumažės transporto Laisvės prospekte, Geležinio Vilko ir kitose gatvėse. „Vilniečiai jau pajuto, ką reiškia pietinis aplinkkelis link oro uosto, Minsko kryptimi, tai šito aplinkkelio efektas bus gerokai didesnis“, – kalbėjo A.Zuokas.

II vakarinio aplinkkelio etapas kainuos apie 165 mln. Lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min