Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 20d. 11:53

Spąstai keliautojams

Keliautojai
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Keliautojai

Kelionių agentūros teigia pasirengusios rūpintis keleiviais nuo kelionės pradžios iki pabaigos. Tačiau keliautojui nukentėjus nuo ilgapirščių, organizatoriai ne visada vykdo duotus pažadus.

Kaunietei Liudvikai Ambrazevičienei kelionė į Čekiją su kelionių organizatoriumi UAB "Eura" buvo smagi, tačiau baigėsi liūdnai - dingo moters bagažas. Liudvikai iki šiol nepavyko ne tik gauti atsakymo į klausimą, kur iš autobuso bagažinės galėjo dingti jos kelionės krepšys, bet ir išsireikalauti atlyginti nuostolius.

Dingo iš bagažinės.

Liudvika LŽ pasakojo, kad ji su draugais vyko į Čekiją slidinėti ir sutikti Naujųjų metų. "Buvau įsitikinusi, kad keliauju su viena patikimiausių kelionių organizatorių UAB "Eura", ir jaučiausi saugi. Tačiau kai grįžome namo, į Kauną, autobuso bagažinėje neradau savo kelionės krepšio. Požymių, kad autobuso bagažinė būtų išplėšta, nepastebėjau. Abu vairuotojai patvirtino, kad išvykstant iš Čekijos mano krepšį patys įdėjo į bagažinę. Tai matė ir kiti autobusu važiavę keliautojai", - sakė kaunietė.

Nuo to laiko pusę metų Liudvika mina kelionių agentūros "Eura" direktoriaus Juliaus Būdos kabineto slenkstį. Moteris su "Euros" vadovu mėgino geranoriškai susitarti, kad bendrovė nors iš dalies padengtų patirtus nuostolius, tačiau jos pastangos - bevaisės. Netekusi kantrybės kaunietė teisybės ketina ieškoti teisme.

Besiaiškindama savo teises ir kelionių organizatoriaus įsipareigojimus, Liudvika suprato, kad dėl ištikusios nelaimės ji gali kaltinti nepalankiai susiklosčiusias aplinkybes ir nežinojimą, kaip elgtis vagystės atveju. Paaiškėjo, kad dingus lagaminui turistinės bendrovės atstovas arba grupę kelionėje lydintis vadovas, privalėjo pasirūpinti, kad būtų iškviesti policijos pareigūnai ir užfiksuotas dingimo faktas. Tokiu atveju nuostolius būtų atlyginusi draudimo bendrovė, apdraudusi autobusą. Lagaminą praradusios Liudvikos nelaimei, tą kartą "Euros" autobusas grįžo be grupės vadovo, o vairuotojai nepasirūpino iškviesti policijos.

Atsakingų nėra?

Kauno kelionių organizatorius UAB "Eura" turi beveik 20 metų turistinių kelionių rengimo patirtį. Bendrovė teikia ir vežėjo paslaugas. Kaunietė Liudvika į Čekiją vyko "Euros" autobusu. Transporto paslaugos sutartyje nurodoma, kad "kelionės metu vežėjas neatsako už autobuse turistų paliktus daiktus ir materialines vertybes".

Turistinės bendrovės "Eura" vadovas J.Būda LŽ aiškino, kad vairuotojai nepalieka autobuso be priežiūros, o bagažinės yra rakinamos, tad bagažas niekur negali dingti. Kita vertus, vairuotojas kelionės metu nežino, kiek bagažinėje yra turistų lagaminų, kuris yra kurio keleivio. Kai į vietą atvykę turistai pasiima savo bagažą, vairuotojas nežino, ar jie ima savąjį. Niekas to proceso nekontroliuoja, o bendrovė neprisiima atsakomybės už turistų bagažą.

Galima drausti ir bagažą

Autotransporto paslaugas teikiančios bendrovės "Vilneda" komercijos direktorius Rytis Valentėlis LŽ sakė, kad visi autobusai draudžiami, tad vagystės atveju nuostolius turi atlyginti draudimo bendrovė. "Vairuotojas privalo rūpintis ne tik autobusu, bet ir keleiviais, kad būtų saugūs ir jie, ir jų bagažas - reikalui esant iškviesti policiją", - teigė R.Valentėlis.

Anot "Vilnedos" atstovo, turistai, vykstantis į kelionę autobusu, papildomai gali apdrausti bagažą, ne tik savo sveikatą. "Tačiau kiek man žinoma, keliaujantieji autobusu paprastai to nedaro", - teigė R.Valentėlis. Jis pridūrė, kad bagažo draudimas vargu ar pasiteisintų: kelionė pabrangtų, kai kas atsisakytų kelionių.

"Mano praktikoje nepasitaikė nė vieno atvejo, kad keleivis būtų apdraudęs bagažą. Mūsų bendrovė tokios paslaugos neteikia", - sakė ir "Euros" vadovas J.Būda.

Turi atlyginti nuostolius

Pasak advokatės Mirandos Kunickienės, keleivių ir bagažo vežimo kelių transporto taisyklėse nurodyta, kad vežėjas, priėmęs iš keleivio vežti arba saugoti bagažą, atsako už jį nuo jo priėmimo iki išdavimo ir turi atlyginti žalą, jei bagažas dingsta. "Kelionės metu turistė L.Ambrazevičienė patyrė žalą, ir kelionės organizatorius bei vežėjas UAB "Eura" pagal įstatymus privalo atlyginti jai padarytus nuostolius", - sakė advokatė.

„Lietuvos žinios“
Temos: 1 Nuostoliai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min