2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2010 01 06

Speciali saugumo operacija Vilniuje: iš tranzitinio traukinio iškraustyta 230 keleivių, išminuotojai su šunimis ieškojo bombos (atnaujinta 19.20)

Pranešimas apie sprogmenį traukinyje Kaliningradas-Maskva sukėlė paniką ir Lietuvoje.
Išminavimas
Išminavimas / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Trečiadienį pasklidus žiniai, kad gali būti užminuotas per Lietuvą vykstantis traukinys, sukėlė didelių rūpesčių mūsų šalies saugumo tarnyboms.

Pavojaus varpais pradėta skambinti po anoniminio pranešimo, kad gali būti užminuotas traukinys Kaliningradas–Maskva.

Trečiadienio rytą ši žinia sukėlė nerimą Kybartų gyventojams. Vėliau BNS išplatino Baltarusijos VRM pranešimą, kad traukinį Kaliningradas–Maskva „užminavo“ nesveikos psichikos minskietis.

Baltarusijos teisėsaugos institucijos nustatė piktadario, kuris telefonu pranešė, kad užminuotas traukinys Kaliningradas–Maskva, tapatybę, trečiadienį pranešė šalies Vidaus reikalų ministerijaPolicija vykdo sustiprintą Kaliningrado tranzito kontrolę. Geležinkelis – padidintos rizikos objektas, ypatingai, kai tai susiję su Rusijos traukiniais. Visi žinome, kas toje valstybėje darosi su teroro grėsmėmis. Tos saugumo priemonės yra būtinos, kad visi žinotų ir matytų, jog situaciją mes iš tiesų kontroliuojame..

„Preliminariai nustatyta, kad melagingai pranešė telefonu apie traukinio Kaliningradas–Maskva užminavimą 40 metų minskietis, sergantis psichikos liga“, – pažymėjo VRM atstovas.

Dėl anoniminio skambučio, kad gali būti susprogdintas traukinys Nr.30 Kaliningradas–Maskva, Baltarusijos Oršos mieste trečiadienio naktį buvo evakuoti 574 keleiviai.

Traukinys buvo sulaikytas ir tikrinamas. Visi keleiviai buvo išsiųsti į Maskvą tuo pačiu traukiniu po 2 val. 11 minučių.

Dėl traukinio „užminavimo“ Oršos vidaus reikalų transporto skyriuje iškelta baudžiamoji byla. 

Specialioji operacija Vilniuje

Saugumo sumetimais nutarta detaliai patikrinti ir šį vakarą per Vilnių važiuosiavusį tranzitinį traukinį. Maždaug 18-18.30 val. sostinėje sustojusį traukinį užgulė mūsų šalies specialiosios tarnybos. 

Pareigūnai su tarnybiniais šunimis naršė po vagonus ir ieškojo galimai paslėptų sprogmenų. Maždaug 230 keleivių teko laikinai palikti savuosius krėslus. Bombos nerasta, tad traukinio ekipažui leista tęsti kelionę.

Papildyta 19.20 val. Dėl situacijos su Rusijos traukiniais trečiadienį Lietuvoje aktyvuota Policijos departamento Ekstremalių situacijų centro veikla.

Šiam centrui vadovaujantis Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Saulius Skvernelis trečiadienio vakarą portalui 15min.lt pranešė: „Nereikia dėl nieko jaudintis, nieko bijoti. Viskas tikrai kontroliuojama, saugu.“

BFL/Sauliaus Žiūros nuotr./Generalinio komisaro pavaduotojas Saulius Skvernelis
Ekstremalių situacijų centro vadas S.Skvernelis

S.Skvernelis neslėpė, kad po 18 val. sostinėje išskirtinio dėmesio sulaukęs tranzitinis traukinis – šiandien jau paskutinis, kurį teko patikrinti.

Ekstremalių situacijų centro vadovas 15min.lt pasakojo: „Policija vykdo sustiprintą Kaliningrado tranzito kontrolę. Iš esmės, panašios priemonės buvo taikomos visiems šiandien važiavusiems tranzitiniams traukiniams. Tačiau negalima sakyti, kad šios dienos užduotys jau užbaigtos. Policija dirba ištisą parą ir mes reaguojame į tą informaciją, kurią turime. Geležinkelis – padidintos rizikos objektas, ypatingai, kai tai susiję su Rusijos traukiniais. Visi žinome, kas toje valstybėje darosi su teroro grėsmėmis. Tos saugumo priemonės yra būtinos, kad visi žinotų ir matytų, jog situaciją mes iš tiesų kontroliuojame.“

Galbūt terorizmo grėsmė nebuvo reali ir specialiųjų tarnybų atstovai galėjo pataupyti lėšas, nerengdami savotiškų saugumo pratybų?

„Tai tikrai nėra pratybos. Imtasi veiksmų, kurie turėjo būti atlikti. Kita vertus, mums iš tiesų reikia prisiminti įgūdžius ir praktiškai patikrinti mūsų pareigūnų pasirengimą. Ir saugumas užtikrinamas, ir pareigūnai tuo pačiu šlifuoja praktinius įgūdžius, kurių nesuteikia vien teorinis mokymas“, – argumentavo S.Skvernelis.

15min.lt žiniomis, tie patys tranzitiniai traukiniai mūsų šalyje trečiadienį buvo tikrinami tris sykius: Kybartuose (prie Kaliningrado), Kenoje (ties Baltarusija) ir sostinėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min