Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Specialiai 15min.lt. Naujajame derybiniame pasiūlyme ūkininkams numatomos didesnės tiesioginės išmokos

Dalia Grybauskaitė Briuselyje susitiko su ūkininkais
Dž. G. Barysaitės/President.lt nuotr. / Dalia Grybauskaitė Briuselyje susitiko su ūkininkais
Šaltinis: 15min
0
A A

Naujajame derybiniame pasiūlyme dėl Europos Sąjungos biudžeto ūkininkams numatoma kiek palankesnė tiesioginių išmokų perspektyva negu ankstesniajame.

Pasiūlyme, dėl kurio Europos vadovai dar derėsis penktadienį, nurodoma, kad tiesioginių išmokų lygis visose Europos Sąjungos šalyse iki 2020 metų turi pasiekti 196 eurus už hektarą.

Pagal ankstesnį pasiūlymą tiesioginės išmokos būtų augusios iki 178 eurų už hektarą. Šiuo metu Lietuvos ūkininkai gauna 143 eurų už hektarą tiesiogines išmokas. Tuo tarpu ES vidurkis yra 249 eurai už hektarą.

Pagal naują pasiūlymą yra numatoma, kad tiesioginių išmokų didėjimas prasidės nuo 2015 metų. Visų šalių narių, kurių tiesioginės išmokos už hektarą yra mažiau nei 90 proc. ES vidurkio, iki 2020 metų trečdaliu priartės prie vidurkio.

Baltijos šalių ūkininkai, kurie gauna vienas mažiausių tiesioginių išmokų ES, ketvirtadienį Briuselyje buvo surengę jų vadovus palaikančią akciją. Ūkininkai skundėsi, kad dėl dabartinės situacijos, kai tiesioginių išmokų suma taip drastiškai skiriasi, jiems yra sunku konkuruoti bendroje ES rinkoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min