Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Specialistai įspėja: jūroje pavojingiausia maudytis rugpjūtį

Saulėti orai vilioja į paplūdimius.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Saulėti orai vilioja į paplūdimius.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras ir Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnyba informuoja: rugpjūtis – pavojingiausias metas poilsiautojams. Patirtis rodo, kad paskutinį vasaros mėnesį jūroje ištinka daugiausiai nelaimių, bangos pasiglemžia itin daug poilsiautojų gyvybių.

Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vyriausias specialistas Aleksandras Siakki pasakojo, kad rugpjūtis gelbėtojams – įtemptas metas. „Vanduo įšyla, todėl daug žmonių patraukia poilsiauti į pajūrį. Šį mėnesį jūra itin pavojinga – šiltas vanduo, smarkus vėjas, sustiprėja srovės, dėl to jūros dugne atsiranda daug duobių. Žmonės nepaiso gelbėtojų įspėjimų ir drąsiai neria į bangas, neretai tokius nedrausmingus poilsiautojus  tenka traukti iš mirties nagų“ , – kalbėjo gelbėtojas.

Saugumu turi pasirūpinti patys

Pasak gelbėtojų, atėjus į paplūdimį svarbu patiems poilsiautojams įvertinti, ar maudytis saugu. Svarbiausias ženklas – prie gelbėjimo stočių plazdančios vėliavos. Raudona jų spalva įspėja, kad maudytis draudžiama, geltona – jūra gan pavojinga.

Gelbėtojai teigia, kad jūra niekada negali būti saugi, nes ir ramiame vandenyje gali „pagauti“ povandeninės srovės, kurios rugpjūtį ypač sustiprėja.
Specialistai primena, kad nepaisantiems gelbėtojų draudimų ir besimaudantiems audringoje  jūroje, plazdant draudžiamai vėliavai, gresia administracinė atsakomybė – įspėjimas arba piniginė bauda. 

Pamiršta vaikus

Ir gelbėtojai, ir visuomenės sveikatos specialistai įspėja paplūdimiuose ypač saugoti vaikus. Gelbėtojams nuolat tenka ieškoti paklydusių vaikučių tėvų. Vaikai neprižiūrimi dūksta bangose, o tėveliai tuo metu ramiai kaitinasi saulėje.

Pasak Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro specialistų, savo atžalų tėveliai neturėtų palikti nė akimirkai. Vasaros pabaigoje bangos ir srovės gali būti išmušusios duobes bet kurioje paplūdimio vietoje, todėl nelaimė gali ištikti net ir prie pat kranto.

„Neretai tėveliai sako iš toli stebintys, ką vandenyje veikia jų vaikai. Tačiau mažylių jokiu būdu negalima palikti vienų. Ypač pavojinga vaikams žaisti banguotoje jūroje. Pakanka tik akimirkos, kad banga parverstų vaiką ar srovė įtrauktų gilyn į jūrą“, – pasakojo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro l.e.p. vadovė Ineta Pačiauskaitė.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min