Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Specialistai perspėja: pagalvokite prieš apsigyvendami užterštose teritorijose

Dūmai
„Scanpix“ nuotr. / Dūmai
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmą kartą europinėmis ir valstybės lėšomis Lietuvoje inventorizuotos pavojingomis medžiagomis užterštos teritorijos. Jų šalyje – apie 11 tūkstančių, nors ištirta tik dalis, praneša LTV laida „Šiandien“.

Anksčiau Panevėžys vadintas ypač žaliu miestu. Tačiau dabar apskrityje tai labiausiai sunkiaisiais metalais užterštas miestas.

Anot ekologų, čia maždaug šimtas užterštų vietų. Tai – daugiausiai buvusių gamyklų teritorijos, užterštos kadmiu, nikeliu, cinku, variu ar švinu. Viena jų – Panevėžio „Ekrano“ teritorija.

Geologijos specialistai beveik keturiasdešimtyje savivaldybių ištyrė užterštas teritorijas. Nustatyta, kad iš jų apie 40 proc. užterštas ne tik gruntas, bet ir požeminis vanduo.

Pasak specialistų, vien mažai daliai teritorijos išvalyti reikėtų kelių šimtų milijonų litų.

Specialistų teigimu, gyventojai turėtų susimąstyti kurdamiesi netoli buvusių sąvartynų, kaip, pavyzdžiui, sostinės Fabijoniškių mikrorajone, arba dabar populiariuose loftuose – buvusiose   gamyklose, kaip, tarkim, Vilniuje, Kalvarijų gatvėje. Esą šios teritorijos pirmiausia turi būti išvalytos.

Pasak specialistų, Vyriausybė turės parengti užterštų teritorijų tvarkymo priemonių programą, o Europos Sąjungos finansavimo galima tikėtis tik 2014–2020 metais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min