Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 12 17, 18:34

Specialiųjų operacijų vadavietės Europoje bosas Frankas J. Kisneris atvyko į Lietuvą (nuotraukos)

„Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų kariai tiek misijoje Afganistane, tiek pratybų metu įrodė esantys išskirtiniai ir profesionalūs", – mūsų šalies kariškius gyrė aukštas svečias.
Majoras generolas Frankas J. Kisneris
Majoras generolas Frankas J. Kisneris / Alfredo Pliadžio nuotr.

Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgose (SOP) lankėsi Specialiųjų operacijų vadavietės Europoje (SOCEUR, angl. Special Operations Command Europe) vadas majoras generolas Frankas J.Kisneris, JAV Ambasadorė Anne Derse, JAV karo atašė, kiti svečiai.

Generolas majoras Frankas J.Kisneris taip pat vadovauja NATO Specialiųjų operacijų koordinavimo centrui (NSCC, angl. NATO SOF Coordination Centre).

F.J.Kisneris susitiko su Krašto apsaugos ministerijos (KAM) viceministru Vytautu Umbrasu, ketvirtadienį pranešė KAM viešųjų ryšių skyrius.

Vizito Lietuvoje metu mjr. gen. Frankas J. Kisneris lankėsi Specialiųjų operacijų pajėgų Rengimo centre, susipažino su Specialiųjų operacijų pajėgų struktūra, vykdomomis užduotimis, karių koviniu pasirengimu ir galimybėmis. Svečiai buvo supažindinti su SOP karių misijos pietų Afganistane metu įvykdytomis užduotimis.

„Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų kariai tiek misijoje Afganistane, tiek pratybų metu įrodė esantys išskirtiniai ir profesionalūs, NATO Specialiųjų operacijų pajėgų bendruomenės dalis,“ – sakė mjr. gen. F. J. Kisneris.

Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Arvydas Pocius, vertindamas šį SOCEUR vado vizitą SOP sakė: „Lietuvos kariuomenės SOP karių profesionalumas ir aukšta motyvacija dalyvaujant tarptautinėse operacijose įrodytas jau seniai. SOP karių vykdomos užduotys yra labai svarbios mūsų partneriams – tai sakau ne tik aš, bet tą nuolat girdžiu iš NATO aljanso“.

Šio vizito metu buvo aptariamas ir tolesnis Lietuvos ir JAV specialiųjų operacijų pajėgų bendradarbiavimas, bendrų SOP pratybų organizavimas. Buvo kalbama apie vienas didžiausių SOCEUR organizuojamų tarptautinių specialiųjų operacijų pajėgų pratybas „Jackal Stone“, kurios 2010 metais vyks Lietuvoje ir Lenkijoje.

Svečiai pagerbė pokario žaliukų atminimą, padėjo gėlių prie pokario kovotojams skirto kryžiaus.

Specialiųjų operacijų pajėgų kariai kartu su kitų NATO šalių kariais misijos metu Afganistane vykdo specialiąją žvalgybą, sukilėlių identifikavimo, sulaikymo ir neutralizavimo, kitas aukšto intensyvumo kovines užduotis.

Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų kariai misijoje Afganistano pietuose dalyvauja nuo 2007 metų vasario mėnesio.


 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min