Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Speigas sostinės savaitgalio pernelyg nesutrikdė

Šeštadienio naktį spustelėjo šaltukas.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Spustelėjo šaltukas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rekordiniai šalčiai daugumai vilniečių kol kas atneša tik nemalonią nuotaiką ir drebulį. Nors ir žvarbiai, gyvenimas savaitgalį teka savo vaga.

Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės medikai sakė, jog spustelėjęs šaltukas jiems daug papildomo darbo nepridarė. 

Apibendrintos savaitgalio statistikos ligoninės darbuotojai negalėjo pateikti, mat skirtingomis dienomis budi skirtingi specialistai, tačiau teigė, kad šeštadienis ir sekmadienis nebuvo išskirtiniai. 

Sekmadienį nuo 8 ryto iki pavakarės ligoninėje suteikta pagalba trims sušalusiems žmonėms, per praėjusią parą – keturiems. „Tokie skaičiai nėra ypatingi“, – sakė budintis gydytojas. Anot jo, pasitaiko dienų, kai dėl nušalimų gydomi 10 pacientų, bet būna ir tokių dienų, kai nesikreipia nė vienas.


Troleibusams sunkus buvo rytas

 

Patys troleibusai šąla – sustoja ir nebegali važiuoti.UAB „Vilniaus troleibusai“ dispečerė Birutė Karužienė pasakojo, kad pastaruoju metu troleibusų kovoje su šalčiu kasdien pasitaiko aukų. „Patys troleibusai šąla – sustoja ir nebegali važiuoti“, – sakė specialistė. Jos teigimu, sausas šaltis labiau kenkia troleibusams, o ne infrastruktūrai. Tuo tarpu drėgnu žiemišku oru gali apledėti laidai. Jie šiek tiek žaižaravo ir sekmadienio rytą, laidams kontaktuojant su troleibusų „ūsais“, tačiau įdienojus šių problemų nebeliko. 

Anot pašnekovės, sekmadienio popietę sostinėje sėkmingai kursavo visi troleibusai, tačiau pirmoje dienos pusėje kelios šios transporto priemonės buvo sustojusios. Pasak bendrovės atstovės, dėl šalčio stoja ir prieš keletą metų įsigyti „Solaris“, ir senesni „Škoda“ troleibusai. 

Elektra – įprastu ritmu 

Elektros sutrikimų į rytinę Lietuvos dalį savaitgalio šalčiai kol kas neatnešė. Elektros tiekimo bendrovės „Rytų skirstomieji tinklai“ (RST) atstovė ryšiams su žiniasklaida Edita Sirutienė informavo, kad visą savaitgalį įmonės darbuotojai dirbo įprastu režimu – jokių ypatingų gedimų neužfiksuota, nebuvo ir masinių gyventojų skambučių, pranešančių apie problemas su elektra. „Galima sakyti, dirbome įprastu ritmu“, – konstatavo E.Sirutienė.

Tiesa, kiek anksčiau RST pranešė, kad užklupus šalčiams laikinai stabdo planinius remonto darbus. Oro temperatūrai nukritus žemiau 5 laipsnių šalčio neatliekami tie darbai, kuriems reikalingas ilgesnis nei 5 valandų elektros energijos atjungimas. Termometro stulpeliui nukritus iki -10 °C, stabdomi visi planiniai remonto darbai. Taip esą nuspręsta dėl to, kad paspaudus šaltukui vartotojams ypač nepatogu likti be elektros. 

Naujieji vartotojai gali būti ramūs – objektai, kuriuos numatyta prijungti prie elektros tinklo, bus prijungiami – sutartiniai įsipareigojimai bus vykdomi. Be to, įmonė tvirtina, jog dingus elektros energijos tiekimui, atstatymo darbai atliekami nedelsiant. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min