Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Spektaklis „Atsitiktinis žmogus“ kviečia pasinerti į vidinius monologus (video)

Spektaklis „Atsitiktinis žmogus“
Igno Maldžiūno nuotr. / Spektaklyje „Atsitiktinis žmogus“ vaidina G.Piktytė ir A.Dapšys.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno valstybiniame dramos teatre žiūrovų laukia spektaklis „Atsitiktinis žmogus“. Režisieriaus Jono Vaitkaus pagal Yasmina Reza pjesę metų pradžioje pastatytas vaidinimas atskleidžia, koks svarbus žmogaus vidinis monologas. Du pagrindinius herojus spektaklyje kuria talentingi aktoriai Goda Piktytė ir Arvydas Dapšys.

Tragikomedijos „Atsitiktinis žmogus“ veiksmas vyksta traukinio kupe. Du nepažįstami keleiviai vyksta iš Paryžiaus į Frankfurtą. Vienas jų – Polis Parskis – žymus rašytojas, neseniai išleidęs naujausią savo knygą, ir moteris, vardu Marta. Ji yra puikiai susipažinusi su bendrakeleivio kūryba ir šiuo metu savo rankinėje turi jo naujausią knygą, pavadinimu „Atsitiktinis žmogus“. Marta dvejoja, ar išsiduoti, kad atpažino autorių ir išsitraukti iš rankinės jo knygą, ar apsimesti, kad tas žmogus jai visiškai svetimas.

Spektaklį sudaro dviejų personažų vidiniai monologai, kuriais vyras ir moteris atskleidžia savo mintis publikai, tačiau ne vienas kitam. Martos ir pono Parskio vieninteliame dialoge žymusis rašytojas koketiškai kvestionuoja savo kūrinį, tačiau atsitiktinė moteris patvirtina jo vertę. Komunikacijos keblumas taip pat yra spektaklio tema, su kuria Y.Reza puikiai susidoroja. Galbūt todėl, jog pjesės autorė – netik dramaturgė, prozininkė, filmų scenaristė, bet ir pati yra dirbusi aktore. Šiuo metu Y.Reza kūriniai išversti į trisdešimt penkias pasaulio kalbas, šmaikščiais ir įžvalgų kupinais monologais išsiskiriančios pjesės vaidinamos viso pasaulio teatruose. Pastarojo dešimtmečio laikotarpiu jos pjesės pelnė daugumą iškiliausių teatro apdovanojimų Europoje ir JAV.

Pati prancūzų menininkė Y.Reza savo kūrybą apibūdina kaip tam tikrą tragedijos ir komedijos sintezę, taip siekdama apibrėžti visiškai naują, šiuolaikinės visuomenės iššūkius atspindintį žanrą. „Mano pjeses dažnai vadina komedijomis, žiūrovai daug juokiasi, bet aš manau tai tragedijos. Tai yra juokingos tragedijos, bet vis tik – tragedijos. Gal tai naujas žanras“, – yra sakiusi Y. Reza.

Kauno dramos teatre, Penktojoje salėje, spektaklis bus rodomas lapkričio 11 dieną, 18 val.

 

VIDEO: Atsitiktinis žmogus
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min