Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Spektaklyje – Kukutis anuomet ir dabar

Spektaklyje bus pasakojama apie Kukučio sapnus, rūpesčius, meilę ir kitus išgyvenimus.
Teatro nuotr. / Spektaklyje bus pasakojama apie Kukučio sapnus, rūpesčius, meilę ir kitus išgyvenimus.
Šaltinis: 15min
0
A A

„Niekas, nieko niekam nieką nė su niekuo – niekada“, – tai viena skambiausių poezijos personažo Kukučio dainelių. Šmaikštus, grosteskiškas, susirūpinęs, įsimylėjęs – toks bene žinomiausias šiemet 75 metų jubiliejų švenčiančio rašytojo Marcelijaus Martinaičio sukurtas personažas.

Pats M.Martinaitis yra sakęs, kad baladės apie Kukutį buvo didžiausias jo gyvenimo nuotykis. Juk Kukutis, kaip personažas, dalyvavo įvairiausiose gyvenimo situacijose – pasakojo apie savo trobą, ėjo prašyti pašalpos, keliavo į Rygą ar Vilnių, net dalyvavo savo paties laidotuvėse.

Išraiškingo personažo išgyvenimus Klaipėdos Pilies teatro režisierius Alvydas Vizgirda nusprendė atskleisti spektaklyje „Visa tiesa apie Kukutį, gyvą ir mirusį“.
Balades, kurių yra kelios dešimtys, režisierius suskirstė temomis.

„Pirmoji yra apie Kukučio vietą, kur jis gyvena, taip pat apie meilę, rūpesčius. Šiek tiek ir iš fantazijos – apie sapnus, netikras laidotuves. Atskirai išskyrėme pamokslą kiaulėms“, – apie pirmadienį vyksiantį premjerinį spektaklį pasakojo režisierius.

Kukučio baladės – tai apie lietuvį Kukutį, kuris gyveno dar sunkesniame istoriniame periode, bet ir tuomet nebuvo toks sugniuždytas lietuvis, kaip yra dabar, – kalbėjo A.Vizgirda.

Pasak jo, M.Martinaičio tekstai po ranka atsirado neatsitiktinai. Jų imtis padiktavo niūri ir pilka atmosfera Lietuvoje. „Man norėjosi ieškoti pasipriešinimo egoizmui, melui, kvailystei, įsigalėjusiai visuomenėje. Dėl to ir atsirado Kukučio medžiaga. Aplink mus, lietuvius, šiandien susikaupę daug bjaurasties. Ir kas keisčiausia, kad tas pesimizmas motyvuotas, neatsiradęs iš niekur. Spektaklyje bandome kalbėti apie šviesesnę, nors ir mistinę būtybę. Kukučio baladės – tai apie lietuvį Kukutį, kuris gyveno dar sunkesniame istoriniame periode, bet ir tuomet nebuvo toks sugniuždytas lietuvis, kaip yra dabar“, – kalbėjo A.Vizgirda.

Jis neslėpė, kad tematika sunki ir spektaklį statyti sudėtinga, tad nežinia, koks jis bus galiausiai. Aišku viena –  spektaklis bus su gera humoro doze.

Spektaklio „Visa tiesa apie Kukutį, gyvą ir mirusį“ premjera – pirmadienį, 18 val. Žvejų rūmuose.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Teatras
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min