Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sportininkai nori gauti rentą ir tuo pat metu galėti dirbti

Daina Gudzinevičiūtė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Daina Gudzinevičiūtė
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė ir olimpinis vicečempionas Edvinas Krungolcas mina Seimo slenkstį. Tituluoti sportininkai siekia, kad būtų patobulintas Kūno kultūros ir sporto įstatymas.

Kaip rašo „Lietuvos rytas“, jei staiga sumanytų baigti sportininko karjerą, šaulė D.Gudzinevičiūtė ir penkiakovininkas E.Krungolcas turėtų iš ko gyventi – kas mėnesį jie gautų 1,5 vidutinio darbo užmokesčio (apie 3500 litų) rentą. Su sąlyga, kad abu daugiau neturės draudžiamųjų pajamų, nebent dirbs su sportu susijusį darbą.

Olimpinių žaidynių prizininkai džiaugiasi prieš metus patobulintu Kūno kultūros ir sporto įstatymu, dabar numatančiu rentų sportininkams skyrimą, bet būtent šį skirsnį labiausiai norėtų tobulinti.

Jei darbas ne sporto srityje – o, D.Gudzinevičiūtės įsitikinimu, ne visi geri sportininkai tampa, pavyzdžiui, gerais treneriais, – renta tiesiog nepriklauso.

„Nuo sausio 1-osios pagaliau pradėta mokėti rentas. Tai fantastiškas dalykas, ypač seniesiems olimpiečiams. Bet mes svajojame apie truputį kitokį įstatymą, nes dabartinis neskatina sportininkų integracijos į kitas sritis“, – sakė Lietuvos sportininkų komisijos pirmininkė D.Gudzinevičiūtė.

Dabartinis įstatymas visiškai tenkina vyresnio amžiaus buvusius sportininkus, nes jie ir šiaip nedirbtų. Bebaigiantiems karjerą tenka svarstyti: imti rentą ar ieškotis darbo ir rentos atsisakyti.

Jei darbas ne sporto srityje – o, D.Gudzinevičiūtės įsitikinimu, ne visi geri sportininkai tampa, pavyzdžiui, gerais treneriais, – renta tiesiog nepriklauso.

„Žinoma, džiaugiamės ir tuo, kad leidžiama dirbti bent sporto srityje, nes jei ir to būtų negalima, netektume tokių žvaigždžių kaip Modestas Paulauskas, Angelė Rupšienė, Romas Ubartas. Kita vertus, kaip elgtis, jeigu palyginti jaunas – kokių 35 metų – baigi karjerą ir nerandi darbo sporto srityje? Rinkdamasis rentą toks buvęs sportininkas pasmerkia save nedarbui“, – svarstė 43 metų D.Gudzinevičiūtė.

Kūno kultūros ir sporto įstatymo pataisa, priimta 2008 m. balandžio 17 d, numato kad sportininkas, Lietuvos pilietis, baigęs sportininko karjerą, nedalyvaujantis olimpinėse žaidynėse, pasaulio ir Europos čempionatuose, turi teisę gauti 1,5 vidutinio darbo užmokesčio dydžio rentą per mėnesį, jeigu jis yra olimpinių žaidynių čempionas ir prizininkas (aukso, sidabro ar bronzos medalių laimėtojas); olimpinės sporto šakos olimpinės rungties Europos ir (ar) pasaulio čempionas; olimpinės sporto šakos olimpinės rungties Europos ir (ar) pasaulio čempionato, olimpinių žaidynių rekordininkas; parolimpinių ir kurčiųjų žaidynių nugalėtojas.

Sportininkui renta neskiriama, o paskirtoji nemokama, jeigu jis turi draudžiamųjų pajamų, išskyrus pajamas, gaunamas už darbą kūno kultūros ir sporto srityje; sportininkui yra įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis už tyčinio nusikaltimo padarymą (kol išnyksta teistumas); sportininkas gauna valstybinę pensiją; sportininkas buvo diskvalifikuotas dėl dopingo preparatų vartojimo ar sporto organizacijų uždraustų metodų taikymo ir jo sportiniai rezultatai, numatyti šio straipsnio 1 dalyje, buvo anuliuoti; sportininkas yra kūno kultūros ir sporto organizacijos, kuri nepripažįsta ir nesilaiko dopingo kontrolės taisyklių, narys.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min