Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sporto aikštelėms įrengti ir atnaujinti – beveik 5 milijonai eurų

Miesto savivaldybė tvarko mokyklų sporto aikšteles.
„15 min“ nuotr. / Sporto aikštelė
Šaltinis: 15min
0
A A

Prie dvidešimt septynių Lietuvos mokyklų šiemet bus atnaujinti ar įrengti nauji sporto aikštynai. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priežiūros komitetas mūsų šalies mokyklų sporto aikštelėms įrengti ir modernizuoti skyrė beveik 4,8 milijonus eurų.

Už šiuos pinigus bus atnaujintos Kelmės, Akmenės, Alytaus rajono Kriokialaukio, Miroslavo, Butrimonių, Pivašiūnų, Simno, Daugų miestelių sporto aikštelės. Taip pat įrengti sporto aikštynai prie Ukmergės rajono mokyklų, Druskininkuose, Kazlų Rūdoje, modernizuota Pandėlio gimnazijos sporto aikštelė.

Beveik 4,8 mln. eurų Lietuvos sporto aikštelėms įrengti skiriami iš Norvegijos, Lichtenšteino ir Islandijos – trijų šalių, įeinančių į Europos ekonominę erdvę, – biudžetų bei Norvegijos valstybės biudžeto.

Sutartis dėl finansinės paramos numatoma pasirašyti birželio mėnesį, o šių metų rudenį prasidėtų darbai, praneša Švietimo ir mokslo ministerija.

Sporto aikštelių atnaujinimas ir naujų įrengimas ne tik leis kokybiškiau pravesti kūno kultūros pamokas, tai padės mokiniams, ypač rajonuose, turiningiau praleisti laisvalaikį.

Kovo pabaigoje 35 Europos šalyse, taip pat ir Lietuvoje, pristatytas tarptautinis alkoholio ir kitų narkotikų tyrimas Europos mokyklose ESPAD–2007 labai aiškiai atskleidė, kad mokinių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimui labai didelę įtaką daro tai, kaip jie praleidžia laisvalaikį. Tikslingi, organizuoti ir lavinantys laisvalaikio užsiėmimai: sportas, knygų skaitymas, kiti pomėgiai susiję su žemu šių medžiagų vartojimo lygiu. Labiausiai psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą skatina dažnas neorganizuotas laisvalaikio leidimas su draugais: bastymasis gatvėse, laisvalaikio leidimas prekybos centruose.

Beveik 4,8 mln. eurų Lietuvos sporto aikštelėms įrengti skiriami iš Norvegijos, Lichtenšteino ir Islandijos – trijų šalių, įeinančių į Europos ekonominę erdvę, – biudžetų bei Norvegijos valstybės biudžeto. Europos ekonominės erdvės šalys yra įsipareigojusios remti ES šalis. Sutartis yra įtvirtinusi du vadinamuosius finansinius mechanizmus – daugiašalį Europos ekonominės erdvės finansinį mechanizmą (lėšos iš Norvegijos, Islandijos ir Lichtenšteino valstybių) ir dvišalį Norvegijos finansinį mechanizmą. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšas gauna 10 ES šalių, tarp jų – ir Lietuva. Norvegijos finansinio mechanizmo parama skiriama tik šalims, 2004 m. įstojusioms į ES.

Komentarai
Temos Statybos
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min