Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 20d. 06:10

Sporto aikštelių ateitis „užšaldyta“

Miesto savivaldybės atstovai nutarė problemas, kylančias ekstremalaus sporto gerbėjams, spręsti kartu su pačiais jaunuoliais.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Miesto savivaldybės atstovai nutarė problemas, kylančias ekstremalaus sporto gerbėjams, spręsti kartu su pačiais jaunuoliais.

Sportuoti mėgstantys jauni klaipėdiečiai atšilus orams ėmė skųstis, jog neturi vietų, kur leisti laisvalaikį. Tačiau miesto valdžia neturi pinigų nei krepšinio, futbolo ar ekstremalaus sporto aikštelių remontui, nei jų įrengimui.

Norėdami išlieti energiją jaunuoliai renkasi ne apgriuvusiose sporto aikštelėse, bet viešosiose miesto erdvėse. Tačiau čia jie užkliūva vietiniams gyventojams ir praeiviams, besiskundžiantiems keliamu triukšmu bei miesto darkymu. Visai neseniai patys miesto valdžios atstovai susizgribo, jog reikia spręsti šią problemą susėdus prie vieno stalo kartu su jaunimo atstovais.

Norėjo bausti

Tiesa, prieš tai Klaipėdos savivaldybės valdininkai jau buvo pradėję svarstyti, ar nepradėjus bausti ekstremaliu sportu miesto viešose erdvėse užsiiminėjančių vaikų ir paauglių. Didžiausias gyventojų nepasitenkinimas buvo kilęs dėl rekonstruotoje M.Mažvydo alėjoje pramogaujančių jaunuolių. Dalis šios vietos gyventojų net kreipėsi į Klaipėdos savivaldybę, kad ši padėtų susitvarkyti su tokiais pramogautojais. Klaipėdiečiai skundėsi, kad riedutininkai kelia triukšmą. Be to, esą jie ardo atnaujintos alėjos dangą, suolelius.

Miesto valdininkai svarstė papildyti Miesto tvarkymo ir švaros taisykles, pagal kurias būtų galima bausti netinkamose vietose pramogaujančius riedutininkus. Tačiau po susitikimo su pačiais jaunuoliais valdininkai tapo jau ne be tokie griežti.

Remontui lėšų neras

Kaip teigė Klaipėdos tarybos sekretorius Vidmantas Plečkaitis, siūlymas drausti riedutininkams, riedlentininkams ir BMX dviratininkams važinėti pėsčiųjų alėjose bei aikštėse kol kas nebus svarstomas. Tačiau prastos būklės ekstremalaus sporto aikštelės remontui vargu ar savivaldybė surastų lėšų.

Be 2011-2012 metų nebus jokių atnaujinimų, – I.PociusEkstremalaus sporto entuziastai apgailestavo, kad jų pomėgiui skirta vieta yra netinkama – daug įrenginių yra susidėvėję, po lietaus, anot jų, aikštelė džiūsta labai ilgai, todėl jie mieliau renkasi važinėtis kitose miesto erdvėse. O vietoje medinių rampų jaunuoliams kur kas geriau būtų betoniniai luitai. Juolab kad jie ir kainuoja pigiau.

Kaip „15min“ pasakojo riedlentininkas Jonas Mumgaudis, ekstremalaus sporto aikštelė, paprastai vadinama tiesiog „skeitparku“, jau atgyveno savo „aukso amžių“. „Ji nebeatitinka mūsų poreikių, daug įrenginių sulūžę. Mes neturime tiek daug erdvių, kur galėtume būti. M.Mažvydo alėja pasirodė patraukli, todėl ir pasinaudojome ja“, – sakė penkiolikametis.

Anot jo, miesto valdžios teiginiai, kad ekstremalaus sporto mėgėjams reikia dėmesio, todėl ir jie rodo savo triukus centre yra netiesa. „Mums svarbu įrengimai ir atmosfera. Pavyzdžiui, Lietuvininkų aikštėje yra labai tinkama atmosfera“, – sakė J.Mumgaudis.

Įrengimai „užšaldyti“

Beje, miesto valdžios planuose yra naujos aikštelės riedlentininkams ir riedutininkams įrengimas. Kaip teigė Klaipėdos savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorius Modestas Vitkus, šiuo metu yra rengiamas jo techninis projektas. Tokia aikštelė numatyta Poilsio parke. Tačiau tolimesnius planus pristabdė sudėtinga ekonominė  situacija. Šiuo metu žadama, kad naujoji vieta ekstremalaus sporto mėgėjams gali atsirasti po maždaug dvejų metų.

Artimiausiu metu nežadama įrengti aikštelių ir kitų sporto šakų mėgėjams. Klaipėdos savivaldybės Sporto skyriaus vedėjo pavaduotojo Igno Pociaus teigimu, nuo 2004 iki 2008 metų buvo sutvarkyta 21 krepšinio aikštelė, įrengtos 5 futbolo aikštelės. „Tačiau nuo praėjusių metų vidurio pinigai sporto aikštelių įrengimui yra „užšaldyti“. Be 2011-2012 metų nebus jokių atnaujinimų, - nieko neslėpdamas sakė pašnekovas. – Esamoms krepšinio bei futbolo aikštelėms ir dabar reikia remonto, nes jaunimas jų nesaugo, tad einame ir lopome. Bet kiek galima lopyti, kai pinigų ir taip trūksta.“

Pasako I.Pociaus, sporto aikštelių ypač trūksta naujuosiuose gyvenamuosiuose rajonuose. Tačiau ir jau esamų sporto aikštelių, ypač priklausančių mokykloms, padėtis yra apgailėtina.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min