Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sporto departamentą perduos VRM

Vidaus reikalų ministerija
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Sporto funkcionieriai taps pavaldūs Vidaus reikalų ministerijai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kūno kultūros ir sporto departamentas greitai turėtų tapti pavaldus ne Vyriausybei, o Vidaus reikalų ministerijai (VRM) – taip trečiadienį per darbo pusryčius sutarė valdančioji koalicija.

Pasak premjero Andriaus Kubiliaus, galutinio sprendimo dėl šio departamento dar nėra, tačiau linkstama jį priskirti VRM, tuo pačiu peržiūrint kai kurias šios ministerijos funkcijas – esą dabar jų yra labai daug ir nesusijusių – nuo policijos iki migracijos reikalų.

Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas liberalcentristas Žilvinas Šilgalis teigia abejojantis, ar toks sprendimas padės Lietuvos sportui. „Daugelyje šalių, kurios gali sau tai leisti, yra net atskiri sporto ministrai. Lietuva tokios prabangos sau leisti negali, bet jei atsirastų viceministras sportui  prie kurios nors ministerijos, šiokį tokį statusą sportas išlaikytų. Svarbiausia, kad asignavimai liktų tokie, kokie buvo anksčiau. Sportas turi būti savarankiška sritis su tam tikru statusu“, – kalbėjo Ž.Šilgalis.

Taip pat, jo nuomone, sprendimas dėl Kūno kultūros ir sporto departamento pavaldumo yra pernelyg ilgai svarstomas. „Nėra klausimo, kad tą struktūrą reikėtų naikinti ar reorganizuoti – čia yra tik paprastas pavaldumo klausimas. Apie pusės metų terminas, mūsų nuomone, yra per didelis – yra daug sudėtingesnių klausimų, kuriuos turi spręsti Saulėlydžio komisija. Delsimas buvo nesuprantamas“, – Valentino Milaknio komisijos, sprendusios šį klausimą, darbą kritikavo Ž.Šilgalis.

Anot jo, delsiamas priimti sprendimas neigiamai veikia departamento darbuotojų darbo kokybę – esą kaip galima efektyviai dirbti nesant tikram dėl ateities.

Ateityje Kūno kultūros ir sporto departamento gali laukti ir didesni pokyčiai, susiję su reorganizavimu ar etatų mažinimu. Valdantieji teigia esantys nepatenkinti šiandienine departamento veikla bei skaidrumu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min