Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sprendimas dėl V.Navicko būtų peržiūrėtas gavus naujų duomenų

Vilniaus meras Vilius Navickas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus meras Vilius Navickas
Šaltinis: BNS
0
A A

Sprendimas sustabdyti sostinės mero Viliaus Navicko narystę partijoje, o jo oponentą savivaldybės kontrolierių Šarūną Skučą pašalinti iš jos bus peržiūrėtas, jeigu bus gauta naujų duomenų, pirmadienį BNS sakė valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komiteto pirmininkas Alfonsas Andriuškevičius.

„Kai bus tarybos posėdžio protokolas, konkretūs nurodymai... Jeigu papildys medžiagą naujais faktais, svarstysime, jeigu nebus naujų faktų, nebus pagrindo svarstyti sprendimą iš naujo“, – BNS sakė A.Andriuškevičius.

Jis nenorėjo plačiau komentuoti šeštadienį vykusios TS-LKD tarybos nutarimo pasiūlyti Priežiūros komitetui peržiūrėti sprendimus dėl V.Navicko ir Š.Skučo.

BNS turimas garso įrašas atskleidė, kaip meras V.Navickas, rugsėjo pradžioje susitikęs su Š.Skuču, „mokė“ kontrolierių daryti tyrimus, palankius valdančiajai koalicijai.

„Posėdyje nedalyvavau, tik spaudoje skaičiau“, – sakė konservatorius.

Jis tvirtino dar negavęs ir kai kurių Priežiūros komiteto narių pareiškimų raštu dėl narystės sustabdymo komitete.

„Mano pirmas įspūdis, kad tai šou, kurį norėjo pademonstruoti kai kurie „prieš“ balsavę komiteto nariai“, – tvirtino A.Andriuškevičius.

Savo įgaliojimus komitete stabdantys šeštadienį pareiškė Seimo nariai Petras Luomanas, Rytas Kupčinskas ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Vidas Urbonavičius.

Anot V.Urbonavičiaus, tolesnis jo dalyvavimas Priežiūros komitete priklausys nuo to, kaip bus reaguojama į TS-LKD tarybos rekomendaciją.

R.Kupčinskas ir P.Luomanas pirmadienį BNS sakė dar svarstysią, kaip elgtis toliau.

TS-LKD Priežiūros komitetas praėjusią savaitę nusprendė V.Navicko narystę partijoje sustabdyti, o Š.Skučą pašalinti iš TS-LKD.

BNS turimas garso įrašas atskleidė, kaip meras V.Navickas, rugsėjo pradžioje susitikęs su Š.Skuču, „mokė“ kontrolierių daryti tyrimus, palankius valdančiajai koalicijai.

Įraše girdėti, kaip V.Navickas per pokalbį su partijos bičiuliu sako, kad nurodymą, kuris naudingas valdančiajai Tėvynės sąjungai, savivaldybės kontrolieriai gali atlikti per tris dienas, o nurodymą, kuris naudingas paksininkams, galima nagrinėti ir trejus metus.

Už pokalbio įrašymą slapta ir jo paviešinimą Priežiūros komiteto sprendimu Š.Skučas pašalintas iš TS-LKD, tuo metu V.Navicko narystė partijoje buvo sustabdyta su galimybe ją atnaujinti po metų.

Komiteto sprendimas yra galutinis. Š.Skučą Priežiūros komitetui buvo apskundęs V.Navickas.

Tačiau dėl tokio komiteto sprendimo partijoje kilo nepasitenkinimas.

Kontrolierius yra sakęs, kad mero spaudimą patyrė, kai paviešino nuomonę apie Balsių mokyklos statybos kainą bei paskelbė Vilniaus šilumos tinklų nuomos sutarties efektyvumo audito analizę. Šioje ataskaitoje išsakyta abejonių, kad kai kurie viešieji pirkimai galėjo vykti neskaidriai, o tai galėjo lemti šilumos kainos augimą.

Š.Skučas vasarą paskelbė, kad už pradėtą statyti Balsių mokyklą vilniečiai per 25 metus permokės 82 mln. litų.

V.Navickas siekė, kad Š.Skučas būtų atleistas iš savivaldybės kontrolieriaus pareigų, tačiau savivaldybės taryba atsisakė šį klausimą įtraukti į posėdžio darbotvarkę.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min