Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 3d. 08:01

„Sputnik Lietuva“ NATO vadovą cituoja praleisdama Rusijai nepalankius žodžius

Jensas Stoltenbergas
„Scanpix“/AP nuotr. / Jensas Stoltenbergas

Artėjant NATO viršūnių susitikimui Londone, Kremliaus kontroliuojama žiniasklaida imasi formuoti sau palankų naratyvą. Esą NATO Rusijos grėsmės neįžvelgia, o ginklais žvangina Baltijos šalių ir Lenkijos vadovai.

Socialiniuose tinkluose plinta lietuviško Rusijos naujienų agentūros „Sputnik“ portalo publikacija pavadinimu „NATO pareiškė, kad nėra jokios „Rusijos grėsmės“ sąjungininkėms“.

15min nuotr./Klaidinančios publikacijos antraštė
15min nuotr./Klaidinančios publikacijos antraštė

Su įrašu feisbuke atlikta veiksmų suma perkopė 200, o nuoroda į publikaciją buvo paskelbta socialinio tinklo grupėse „Sputnik Lietuva: Baltijos naujienos“, „Tamsioji Lietuvos „nepriklausomybės“ pusė“, „Landsbergizmas lygu fašizmui, blogis kuris naikina Lietuvą!“

Publikacijoje pateikiamos ištraukos iš NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo spaudos konferencijos, vykusios lapkričio 29 d. Briuselyje.

„Sputnik Lietuva“ informacijos šaltiniu nurodo Rusijos naujienų agentūrą „RIA Novosti“, tačiau cituojamą klausimą spaudos konferencijos metu uždavė kitos Rusijos naujienų agentūros TASS žurnalistas.

15min nuotr./J.Stoltenbergo citata klaidinančioje publikacijoje
15min nuotr./J.Stoltenbergo citata klaidinančioje publikacijoje

NATO spaudos tarnyba 15min patvirtino, kad atskiro pokalbio su „Ria Novosti“ žurnalistais J.Stoltenbergas penktadienį neturėjo.

Panašu, „Ria Novosti“ savais žodžiais pateikė J.Stoltenbergo atsakymą į TASS žurnalisto klausimą „ar NATO nevertėtų imtis realių pokyčių ir sutelkti dėmesį į realias grėsmes, o ne išgalvotas“.

Išgalvota grėsmė čia – Rusija.

Feisbuke plintančioje publikacijoje pateikiama NATO vadovo citata yra netiksli, sudaryta iš atsakymo pradžios ir pabaigos, praleidžiant Rusijai nepalankius generalinio sekretoriaus žodžius.

Matome Rusiją, kuri gausiai investuoja į naujoviškus ir modernius pajėgumus, įskaitant atominius, bei Rusiją, kuri pažeidžia kertinį ginkluotės kontrolės Europoje susitarimą.

J.Stoltenbergo kalbos vaizdo įrašas – čia (TASS žurnalisto klausimas užduodamas 13-ą įrašo minutę), spaudos konferencijos išrašas anglų ir prancūzų kalbomis – čia.

Į TASS žurnalisto klausimą J.Stoltenbergas atsakė teigdamas, kad „Aljansas nemato neišvengiamos karinės Rusijos grėsmės prieš NATO nares“. Tai ne tas pats, kaip teigti, kad NATO nemato jokios Rusijos grėsmės.

„Matome Rusiją, kuri gausiai investuoja į naujoviškus ir modernius (karinius – aut. past) pajėgumus, įskaitant atominius, Rusiją, kuri pažeidžia kertinį ginkluotės kontrolės susitarimą Europoje, INF (vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų – aut. past.) sutartį, Rusiją, dislokuojančią raketas, galinčias pasiekti bet kurį Europos miestą per kelias minutes, raketas su atominėmis galvutėmis“, – tęsė NATO generalinis sekretorius.

Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./NATO vėliava ant Palangos tilto
Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./NATO vėliava ant Palangos tilto

Toliau Aljanso vadovas TASS žurnalistui priminė, kad Rusija yra atsakinga už agresiją prieš Gruziją, Ukrainą ir Moldovą bei pakartojo, kad nors „Rusija nesiėmė agresyvių veiksmų prieš NATO nares“, būtent Rusijos veiksmai kaimynystėje lemia, kad Aljansas turi būti pasiruošęs atgrasymo ir gynybos priemones.

„Sputnik Lietuva“ tekstą papildė ir „Ria Novosti“ nepublikuotomis eilutėmis, kuriose teigiama, kad „vakarų politikai, dažniausiai iš Baltijos šalių ir Lenkijos, periodiškai pasisako apie Rusijos grėsmę“.

Feisbuke platinamos publikacijos antraštė ir tekstas yra klaidinantys. J.Stoltenbergas nesakė, kad „nėra jokios Rusijos grėsmės sąjungininkėms“.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“ programoje, kuria siekiama stabdyti melagingų naujienų plitimą socialiniame tinkle.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

21:34
06:33
01:02

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min