Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 10d. 14:38

Srėbs jovalą „Sodros“ mokesčių sistemoje

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministro R.Dagio, vaikams pinigų iš dangaus neatsiranda.

Seimas taisys visą paketą paskubomis priimtų įstatymų dėl Valstybinio socialinio draudimo įmokų. Pataisos kol kas bus svarstomos komitetuose, o parlamentas prie jų ketina grįžti jau ketvirtadienį.

Tiems, kurie dar pernai nebuvo įtraukti į socialinio draudimo mokesčių sistemą, dabar ši mokesčių našta bus užkraunama pamažu. Nustatytą „Sodros“ mokesčių tvarką iki šiol tokių mokesčių nemokėjusiems siūloma taikyti tik nuo 2011 metų, o 2009 ir 2010 metais numatyta juos į „Sodros“ sistemą įtraukti palaipsniui. Taisyti teks net aštuonis „Sodros“ įmokas reglamentuojančius įstatymus.

„Vaiko pinigų“ rebusas

Tuo pačiu po pateikimo nutarta taisyti Išmokų vaikams įstatymą. Jį pristatęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys teigė, jog šiomis pataisomis siekiama supaprastinti pajamų deklaravimą. Anot jo, nebereikės nešioti pažymų apie pajamas, tenkančias vienam šeimos nariui. Esą norint gauti išmoką bus galima tiesiog deklaruoti, jog pajamos vienam šeimos nariui neviršija 3 valstybės remiamų pajamų dydžių (1050 litų), paliekant Mokesčių inspekcijai teisę bet kada tai patikrinti.

Tuo tarpu socdemė Vilija Blinkevičiūtė teigė, kad tokios pataisos tiesiog skatins meluoti apie savo pajamas. Ji taip pat siūlė vaiko pinigus mokėti visiems vaikams nepriklausomai nuo šeimos pajamų. Anot V.Blinkevičiūtės, „visi vaikai yra lygūs ir gimsta nepriklausomai nuo tėvų turtinės padėties“.

Grįš ir prie išmokų vaikams

Liberalas Petras Auštrevičius priminė V.Blinkevičiūtei, jog nors vaikai ir lygūs, tėvų socialinė padėtis esanti nevienoda.

R.J.Dagys sutiko, kad „vaiko pinigai“ visose Europos Sąjungos šalyse mokami nepriklausomai nuo tėvų pajamų. „Tačiau pinigų iš dangaus neatsiranda“, – pareiškė jis ir pridūrė, jog pernykštę „vaiko pinigų“ programą teks atidėti dvejiems metams.

Seimūnai dėl V.Blinkevičiūtės pasiūlymo balsavo tris kartus. Per du pirmus balsavimus palaikytas R.J.Dagio siūlymas prie pernykštės „vaiko pinigų“ mokėjimo tvarkos nebegrįžti. Tuo tarpu trečią sykį balsuotojai palaikė V.Blinkevičiūtę. Tad Seimas dar svarstys ir siūlymą „vaiko pinigus“ mokėti visiems, net ir daug uždirbančių tėvų vaikams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min