Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 1d. 17:48

Stabdomas kontaktinis ugdymas Kėdainių mokyklose, darželiuose

Kėdainių ryto gimnazija
Algimanto Barzdžiaus nuotr. / Kėdainių ryto gimnazija

Antradienį mažesnieji vaikai iš Kėdainių mokyklų namo grįžo nešini visais vadovėliais ir mokykliniais reikmenimis, atsisveikinę su draugais ir mokytojais. Nuo trečiadienio iki gruodžio 13 dienos jau ir pradinukai mokysis bei bendraus tik nuotoliniu būdu. Taip pat stabdomas ugdymas ir darželiuose, tačiau čia veiks specialios vaikų priežiūros grupės.

Siekia stabilizuoti padėtį

Tokių priemonių imtasi siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą Kėdainių rajono savivaldybėje. Pirmadienį, lapkričio 30 d., rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius pasirašė įsakymą, kuriuo ugdymo įstaigose, esant COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) išplitimo pavojui, įvedamas infekcijų plitimą ribojantis režimas.

Rajono ugdymo įstaigose iki gruodžio 13 d. stabdoma švietimo veikla ir ugdymas organizuojamas nuotoliniu būdu.

Darželiuose – priežiūros grupės

Vaikų darželiuose šiuo laikotarpiu veiks priežiūros grupė arba, jei bus poreikis, kelios grupės. Jose bus prižiūrimi vaikučiai, kurių tėvai ekstremalios situacijos metu privalo dirbti. Pavasarį, karantino metu, tokios grupės buvo steigiamos tik medikų vaikams, tuo tarpu dabar konkrečios specialybės neišskiriamos. Dirbantiems tėvams reikės tik parašyti prašymus prižiūrėti jų atžalą tokioje grupėje. Jeigu bus poreikis, priežiūros grupių darželiuose veiks ne viena. Jose bus užtikrinamas vaikučių maitinimas ir priežiūra.

Daugiausia nerimo – dirbantiems tėvams

Daugiausia nerimo ir problemų kyla pradinukų tėvams, kurie neturi galimybės dirbti iš namų. Kaip rodo progimnazijų socialiniuose tinkluose skelbiami tėvų apklausų duomenys, didžioji dalis pradinių klasių mokinių tėvų dar šį pirmadienį pasisakė už tolesnį kontaktinį ugdymą klasėse.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Nuotolinės pamokos
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Nuotolinės pamokos

Dėl 1-4 kl. mokinių nuotolinio ugdymo informaciją šiuo metu tėvams intensyviai teikia pradinio ugdymo mokytojai.

Priemones sustiprino

Primename, kad lapkričio 29 dieną savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija nusprendė kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą su prašymu 5-12 klasių mokinius ugdančias mokyklas įpareigoti dirbti nuotoliniu būdu. Pradinių klasių mokinius ir darželinukus planuota ugdyti derinant kontaktinį ir nuotolinį būdus.

Tačiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kėdainių skyriaus teikimas, gautas lapkričio 30 dieną, buvo dar griežtesnis. Atsižvelgiant į jį ir kitus šalies teisės aktus, mokytis nuotoliniu būdu nurodyta visų klasių mokiniams, švietimo veikla sustabdyta ir darželiuose.

Kėdainiai pirmauja Lietuvoje pagal sergamumo COVID-19 rodiklius, tenkančius 100 tūkstančių gyventojų per 14 dienų. Gruodžio 1 dienos duomenimis, Kėdainių rajone koronavirusu serga 1 074 gyventojai.

Muge.eu
Kėdainių mugė. Gyvenimo krašto panorama

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min