Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Stadiono likimą lems Vyriausybė

Studija tik padės Vyriausybei atsakyti į klausimą, ką daryti su stadionu: nugriauti, statyti toliau ar palikti, kad jis pats nugriūtų.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Į klausimą, ką daryti su Nacionaliniu stadionu, atsakys Ministrų kabinetas.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Netrukus sostinės savivaldybė kreipsis į Vyriausybę, prašydama galutinai apsispręsti, ar ant Šeškinės kalvos Vilniuje turi iškilti nacionalinis stadionas. Savivaldybės vadovai turi naują argumentą – stadionas per 25 metus galėtų papildyti šalies biudžetą apie 150 mln. Lt.

Kaip „15min“ jau rašė, miesto valdžia vėl užsimojo iš mirties taško pajudinti jau ilgiau nei du dešimtmečius Vilniuje statomo nacionalinio stadiono statybas. Savivaldybė užsakė stadiono galimybių studiją, kurios rezultatus artimiausiu metu ketinama pristatyti Vyriausybei. Ministrų kabinetas priims galutinį sprendimą, ar Šeškinėje bus tęsiamos arenos statybos.

Pasak nacionalinio stadiono klausimus kuruojančio Vilniaus vicemero Romo Adomavičiaus, kelis mėnesius rengta galimybių studija jau beveik baigta. „Tarsimės su Vyriausybe, kuriame jos posėdyje galėsime pristatyti šią studiją ir atsakyti į visus ministrų klausimus. Jeigu projektui bus uždegta žalia šviesa, rengsime sąlygas konkursui pritraukti privačius investuotojus. Norime rasti ne tik tuos, kurie finansuotų stadiono statybas, bet ir parengtų šiuolaikiško, patrauklaus, funkcionalaus ir gyvo stadiono projektą“, – kalbėjo R.Adomavičius.

Miestui turėti stadioną naudinga

Vilniaus vadovai kalba apie dvi alternatyvas: arba stadiono statymo darbai turi būti tęsiami, arba jo griaučius, į kurių statybas jau investuota 120 mln. Lt, reikia nugriauti.

R.Adomavičius tvirtino, kad miestui būtų naudinga turėti stadioną. „Studijoje paskaičiuota, kad socialinė-ekonominė stadiono nauda per 25 metus sudarytų apie 150 mln. Lt. Vadinasi, valstybė, investuodama į stadioną, vien tik pinigine prasme gaus 150 mln. Lt pelno. Tokia yra matematika, bet ne mažiau svarbus ir tarptautinis prestižas, didelė netiesioginė ekonominė, politinė, psichologinė nauda, pagaliau labai svarbus valstybės, miesto įvaizdis“, – sakė vicemeras. Pasak jo, kad panašūs projektai pasiteisina, rodo Slovėnijos sostinės Liublianos pavyzdys. Šis miestas į sporto komplekso su stadionu statybas investavo 250 mln. eurų (863 mln. Lt). Dabar šis statinys esą pritraukia daugybę lankytojų ir turistų.

Tiesa, sostinės valdžia kol kas nežino, kiek pinigų reikėtų stadiono statyboms pabaigti, mat dar neapsispręsta, pagal kokį projektą jis būtų statomas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min