Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 14d. 10:33

Staigmena klerkams – algos priklausys nuo darbo rezultatų

Andrius Kubilius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Andrius Kubilius

Valstybės tarnautojų laukia didelės permainos. Vyriausybės kabinetuose pradedama rengti nauja darbo tvarka, pagal kurią tarnautojų atlygis priklausys nuo nuveiktų darbų.

Apie valstybės tarnautojų laukiančias naujoves praėjusią savaitę vykusiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) tarybos posėdyje užsiminė premjeras Andrius Kubilius, rašo „Lietuvos žinios“.

Saulėlydžio komisijos pirmininko pavaduotojas ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis tvirtino, kad ateityje ketinama iš esmės pertvarkyti valstybės tarnybos sistemą.

„Kol kas viskas tik teorinio lygio. Valstybės tarnautojai turi visas socialines garantijas, tačiau nėra tiesiogiai susiję su konkrečiais veiklos rezultatais. Kitaip tariant, tarnautojai mažiausiai dėmesio kreipia į darbo rezultatus, bet jiems suteiktos maksimalios socialinės garantijos. Tai kelia tam tikrų problemų. Todėl mes manome, reikėtų įvesti kitokią – kontraktinę valstybės tarnybą“, – kalbėjo kancleris.

Jo teigimu, pagal naująją tvarką valstybės tarnautojams būtų nurodoma viena ar kelios konkrečios užduotys. Vėliau būtų įvertinama, kaip jos atliktos, ir pagal tai darbuotojui būtų skaičiuojamas atlygis. Tokią tvarką žadama nustatyti valstybės valdomų įmonių vadovams, jų pavaduotojams ir buhalteriams. Jų algas ketinama susieti su įmonės veiklos rezultatais. Anot D.Matulionio, valstybės tarnautojų atlygis būtų skaičiuojamas panašiai – viena algos dalis būtų pastovi, kita – kintama. Ši priklausytų nuo darbo rezultatų.

„Būtų sudaroma sutartis tarp įstaigos vadovo ir darbuotojo, galbūt terminuota. Joje būtų nustatytos konkrečios užduotys, kurias jis turi atlikti. Tai nereikš, kad žmogus neturės dirbti rutininio darbo. Būtų vertinamos tik konkrečios užduotys. Tai turėtų sustiprinti žmonių motyvaciją, skatinti kuo geriau atlikti darbus, žinant, kad už tai bus atlyginta“, – sakė D.Matulionis.

Tokias sutartis galės pasirašyti institucijos vadovas ir jam pavaldūs departamentų direktoriai, taip pat vadovas bei atskiri valstybės tarnautojai. Saulėlydžio komisijos atstovas kol kas negalėjo pasakyti, kas nuspręs, ar tarnautojas užduotį atliko gerai, ar prastai.

Valstybės tarnautojų profesinės sąjungos pirmininkės pavaduotoja Rima Kisielienė teigė apie ateityje gresiančias permainas nieko negirdėjusi. „Pirmą sykį girdžiu, todėl komentuoti būtų sunku“, – tvirtino ji.

Parlamentinio Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas, neseniai iš Saulėlydžio komisijos pasitraukęs Seimo narys Vytautas Kurpuvesas tikino, kad planuojama nauja tvarka jam kelia klausimų. „Žinau apie šią iniciatyvą, įdomu, kaip ji atrodys įstatymo projekte.

Klausimas, ar bus esminis skirtumas, jeigu užduotys tarnautojams bus nustatytos sutartyje, kaip dabar jos išdėstomos pareigybės aprašyme. Ar nuo to kas nors pasikeis? Kyla abejonių, ar toks modelis galėtų būti pritaikytas tokioje mažoje valstybėje kaip Lietuva, kuri turi mažus valstybės tarnautojų išteklius“, – teigė Seimo narys. 

Temos: 3 Alga Staigmena Darbas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min