Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Staliaus profesiją atradęs 22-ejų Martynas: dirbti šį darbą man labai patinka

Martynas Samsonas
Asmeninios arch. nuotr. / Martynas Samsonas
Šaltinis: Remiamas turinys
Turinio kontrolė – redakcijos rankose, projekto partneris tik inicijuoja ar palaiko temos viešinimą
3
A A

Martyną Samsoną kruopštumo reikalaujantys darbai traukė nuo mažens, tačiau paauglystėje apie staliaus profesiją tikrai negalvojo. Baigęs mokyklą vaikinas galvojo mokytis programavimo, tačiau įstoti pavėlavo ir teko šią mintį nustumti šalin. Tada vaikinas pradėjo dirbti staliumi ir suprato, kad šis darbas būtent toks, kokio ieškojo. Pašnekovas tikina, kad staliaus specialybė tikrai nėra tokia nuobodi, kaip daugeliui gali pasirodyti.

Galvojo apie programavimą

Konkrečių profesinių tikslų baigdamas 12 klasių, Martynas Samsonas pasakoja, sau nekėlęs. Nuo paauglystės mėgo atsargų ir atsakingą darbą, vaikiną itin patraukęs buvo programavimas.

Profesinėje mokykloje baigęs staliaus profesiją, Martynas kurį laiką svarstė – ar bandyti laimę programavime, ar padirbėti staliumi. Vis dėlto apsisprendimas atėjo savaime – į programavimą įstoti Martynas kiek pavėlavo, todėl nusprendė pirmiausia tiesiog ieškotis darbo.

Profesinėje mokykloje baigęs staliaus profesiją, Martynas kurį laiką svarstė – ar bandyti laimę programavime, ar padirbėti staliumi.

Tada jaunuolis sužinojo apie jaunimui skirtą projektą „Atrask save“ ir nusprendė prie jo prisijungti, pagrindinis tikslas, kaip sako pats Martynas, buvo tiesiog susirasti, kur galėtų dirbti.

Martynas turėjo nedaug patirties – tik tiek, kiek teko su staliaus darbu susidurti profesinėje mokykloje, per praktiką. Tai reiškia – keli mėnesiai. Martynas priduria, kad profesinė mokykla jam buvo suteikusi galimybę truputį padirbėti ir Maltoje, visa patirtis buvo susijusi su staliaus darbu.

Planuoja dirbti staliumi ir ateityje

Dalyvavimas projekte „Atrask save“, pasak M.Samsono, iš tiesų suteikė nemažai naudingos informacijos, patirties, susijusios su darbo rinka. „Projekto metu lankėmės keliose darbo vietose. Mums buvo suteikta galimybė pamatyti, kaip ir kas ten vyksta, koks vienų ar kitų įmonių darbo pobūdis“, – pasakojo pašnekovas.

Asmeninios arch. nuotr./Martynas Samsonas
Asmeninios arch. nuotr./Martynas Samsonas

Taip pat, prisiminė Martynas, dalyviai ne tik teoriškai, bet ir praktiškai buvo mokomi, kaip elgtis per darbo pokalbį. „Analizavome, kaip suvaldyti susijaudinimą ar nerimą, kuris įprastai trukdo tokių svarbių susitikimų metu. Sužinojome, kaip taisyklingai parašyti gyvenimo aprašymą. Ko gero, naudinga buvo ir informacija, ko klausti darbo pokalbio metu, o ko geriau ne“, – svarstė Martynas.

Nors pašnekovas neabejojo, kad šie dalykai naudingi, pasinaudoti jais jam neteko – darbą vaikinas susirado įpusėjus projektui, ryžosi išbandyti, kaip iš tiesų atrodo ta staliaus profesija. „Tačiau, nepaisant to, kad pasinaudoti įgytomis žiniomis iš karto neteko, manau, jos vienaip ar kitaip bus naudingos ateityje“, – neabejojo vaikinas.

Tenka ir visiškai renovuoti namus ar butus, taigi veiklos tikrai netrūksta, o ji – tikrai įdomi.

Dabar Martynas tiesiog džiaugiasi, kad iš tiesų atrado savo mėgstamą veiklą, profesiją – jis plataus profilio stalius. „Kaip minėjau, mane nuo mažens traukė tikslumo ir kruopštumo reikalaujantys darbai. Tačiau, tikrai nereikia manyti, kad staliaus darbas yra monotoniškas. Retai kada vieną dalyką darai ilgiau negu 1 ar 2 dienas. Palyginti dažnai važiavome į įvairius objektus – reikėjo įrengti grindis, sienines spintas, virtuvės komplektus, kuriuos dirbtuvėse aš ir pagaminu. Tenka ir visiškai renovuoti namus ar butus, taigi veiklos tikrai netrūksta, o ji – tikrai įdomi“, – pasakojo Martynas.

„Pavyzdžiui, šiuo metu gaminu tris sienines spintas ir gan įdomaus stiliaus stalą su 8 stalčiais, kitą savaitę jau važiuosime visko montuoti. Pjaustymas vyksta specialiais medienai skirtais įrankiais. Turime daug elektrinių įrankių, su kuriais dirbant negali daryti klaidų. Visi pjovimo įrankiai yra labai aštrūs, taigi turi įjungti pakankamai, bet ne per daug apsukų. Apskaičiuoti, kad galėtum perpjauti ne tik medieną, bet ir metalą. Man šis darbas iš tiesų patinka“, – tikino pašnekovas.

Paklaustas apie ateities planus, Martynas neatmeta galimybės kada nors vis dėlto baigti programavimo mokymus, tačiau tuo, kad nori dirbti būtent staliaus darbą – neabejoja.

Projekto „Atrask save“ tikslas – mažinti 15 iki 29 m. nedirbančių ir nesimokančių jaunuolių skaičių Lietuvoje. Lietuvos darbo biržos ir Jaunimo reikalų departamento vykdomas projektas finansuojamas Europos socialinio fondo ir Jaunimo užimtumo iniciatyvos lėšomis. Daugiau informacijos apie projektą čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min