Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 14d. 15:16

Startuoja akcija, skirta padėti vaikams pasiruošti mokyklai

Bus aiškinamasi, kodėl nebuvo atsižvelgta į tris vaikus auginančios mamos nuomonę dėl to, kokių mokyklinių reikmenų trūksta jos atžaloms.
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Startuoja akcija, skirta padėti vaikams pasiruošti mokyklai.

Rugpjūčio 14-ąją startuoja organizacijos „Caritas“  inicijuojama akcija  „Pripildyk vaiko kuprinę gerumu“, kurios tikslas - padėti vaikams iš socialinėje atskirtyje esančių šeimų pasiruošti mokyklai.

Akcijoje gali dalyvauti kiekvienas, tereikia norimą padovanoti daiktą atnešti į artimiausią „Caritas“ centrą arba prekybos centrą, pažymėtą akcijos ženklu.

Baigiantis vasarai, daugelis šeimų su nerimu laukia artėjančių mokslo metų. Ypač stiprų smūgį patiria pradinukų tėvų piniginės: reikia įsigyti ne tik mokyklines priemones, bet ir kuprinę, sportinę aprangą, jei mokykla reikalauja – ir uniformą. Sunkiausias rugsėjis –  socialinėje atskirtyje esančioms šeimoms, stokojančioms pinigų ne tik mokykliniam krepšeliui, bet ir kasdieniams pagrindiniams šeimos narių poreikiams.

„Dažnai vaikai iš socialinėje atskirtyje esančių šeimų mokyklose iš savo bendraamžių pusės patiria patyčias dėl to, kad jie neturi reikiamo parkerio, pieštukų, tinkamo sąsiuvinio. Tokie vaikai nuolat kenčia stresą, užgauliojimą, jaučia atskirtį. Ši akcija skirta atkreipti dėmesį į vaikų skurdo problemą Lietuvoje, pradžiuginti vaikus dovanomis, suteikti jiems didesnį pasitikėjimą ir atverti kelią į mokyklą“, – sakė vienas iš „Caritas“  akcijos koordinatorių Gediminas Salvanavičius.

Prašomų padovanoti daiktų sąrašą  sudaro įvairių rūšių sąsiuviniai, knygos,  aplankai, parkeriai, rašikliai, paprasti ir spalvoti pieštukai, trintukai, penalas, liniuotė, spalvotas popierius, pieštukiniai klijai, plastilinas, akvarelė, guašas ir kitos priemonės. Šių priemonių galima paaukoti prekybos centruose „IKI“, kur bus galima rasti specialias akcijai skirtas dovanų dėžes. Akcija vyks iki rugsėjo 10 d. „Caritas“ savanoriai iš padovanotų  mokyklinių priemonių suformuos pagalbos moksleiviams krepšelius.

Ši pagalbos akcija nėra anoniminė. Pagalba atiteks konkretiems vaikams, kuriuos globoja „Caritas“ organizacija.„Mūsų socialiniai darbuotojai regionuose geriausiai žino, kuriems vaikams tikrai reikalinga pagalba. Nesiekiame ugdyti išlaikytinių kartos, tačiau pirmiausia norime padėti tiems, kurie dar negali savimi pasirūpinti. Jiems padėdami mes kartu stengiamės vaikų dienos centruose nuo mažens ugdyti atsakomybę, vertinti gaunamas dovanas, mokome kaip jomis dalintis su kitais vaikais, laviname kitus socialinius įgūdžius“, – pabrėžė G. Salvanavičius.

Lietuvos statistikos departamento 2010 metų duomenimis, mūsų šalyje vaikų skurdo rizikos  lygis siekė 23,3 proc. (šis rodiklis iki socialinių išmokų, išskyrus pensijas, siekė 43,6 proc.!) ir buvo vienas aukščiausių Europos Sąjungoje.

Padėti vaikams galima ir pervedant norimą auką tiesiogiai į Lietuvos “Caritas” sąskaitą LT407300010099679931 (Swedbank AB). Būtina pažymėti, kad pervedama auka skirta akcijai padėti vaikams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min