Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2017 01 05

Stasys Jakeliūnas neketina šaukti neeilinio Seimo komiteto posėdžio dėl VMI vadovo nušalinimo

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas teigia neketinantis sušaukti neeilinio komiteto posėdžio, pradėjus tyrimą dėl Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininko Dainoro Bradausko galimo tarnybinio nusižengimo. Neeilinio posėdžio paprašė opozicinės konservatorių frakcijos narys Mykolas Majauskas.
Stasys Jakeliūnas
Stasys Jakeliūnas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Ne, kol kas neketinu kviesti neeilinio posėdžio, nes nesame tas komitetas ar ta institucija, kuri gali atlikti kažkokius tyrimus ar daryti vertinimus. STT pateikė informaciją Finansų ministerijai, kuri šiuo metu atlieka tą tyrimą ir tikiuosi sėkmingai jį užbaigs ir priims atitinkamus sprendimus. Nematau būtinybės komitete dar kažką tirti ar aiškintis“, – BNS sakė S.Jakeliūnas.

Jis teigė neturintis daugiau informacijos apie galimą VMI vadovo nusižengimą.

„Bendravau su finansų ministru (Viliumi Šapoka – BNS), jis atlieka tą darbą, kurį privalo atlikti, ir šiuo atveju aš palaikau jo priimtus sprendimus. Jeigu reikės kažkokių kitų sprendimų, pasitvirtinus kažkokiems galimiems įtarimams ar kitoms aplinkybėms, tikiu, kad jis (V.Šapoka – BNS) priims pamatuotus ir pagrįstus sprendimus“, – kalbėjo S.Jakeliūnas.

Sušaukti neeilinį Biudžeto ir finansų komiteto posėdį paraginęs konservatorius M.Majauskas BNS teigė, kad visuomentė turėtų gauti aiškius atsakymus apie D.Bradausko veiklos tyrimą, nes VMI yra pernelyg svarbi institucija ir jos veiklos stabilumas ir skaidrumas yra visų interesas.

„Visuomenei turi būti pateikti atsakymai, nes šiai institucijai turi būti taikomi aukščiausi skaidrumo ir nepriekaištingos reputacijos standartai. Jei yra paaiškėjusi informacija apie galimą korupcinį poelgį, tai turi būti inicijuojami skubūs veiksmai nušalinant vadovą ir skiriant naują vadovą, užtikrinant nuoseklią institucijos veiką. Tai, ką matome dabar, yra atsiribojimas tylos siena“, – BNS sakė M.Majauskas.

„Man trūksta atsakymų, kodėl taip daroma. Norėčiau išgirsti ministro paaiškinimus, kodėl nesuteikiama visuomenei informacija apie tai, kas vyksta, kodėl leidžiama visuomenei spekuliuoti tokios svarbos valstybei institucijos veikla. Nuo šios institucijos veiklos efektyvumo ir pasitikėjimo jos veikla priklauso visų mūsų gyvenimas – nuo surenkamų mokesčių priklauso paslaugų kokybė, priklauso biudžetinių tarnautojų atlyginimai, todėl čia mes neturime tokios prabangos kelti visuomenei nepasitikėjimo“, – kalbėjo konservatorius.

S.Jakeliūnui neketinant sušaukti neeilinio komiteto posėdžio, M.Majauskas teigė inicijuosiantis parašų rinkimą dėl jo sušaukimo.

„Aš manau, kad tas požiūris tik dar kartą patvirtina, kad bandoma atsitverti tylos siena ir nenorima pateikti visuomenei atsakymų, nenorima netgi kalbėtis šia tema. Aš inicijuosiu parašų rinkimą ir tikiuosi, kad surinksime reikiamus parašus šio posėdžio kvietimui“, – sakė M.Majauskas.

Finansų ministerija, gavusi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) informaciją, trečiadienį pradėjo tarnybinį tyrimą dėl D.Bradausko ir iki jo pabaigos ketina jį nušalinti nuo pareigų, kai tik baigsis D.Bradausko nedarbingumas. VMI vadovas nuo trečiadienio serga.

Pats D.Bradauskas situaciją žadėjo komentuoti kitą pirmadienį, kai susipažins su visa medžiaga.

Šiuo metu laikinai VMI vadovauti paskirtas inspekcijos viršininko pavaduotojas Vygantas Ivanauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius