Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Stasys Jakeliūnas neketina šaukti neeilinio Seimo komiteto posėdžio dėl VMI vadovo nušalinimo

Stasys Jakeliūnas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Stasys Jakeliūnas
Šaltinis: BNS
0
A A

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas teigia neketinantis sušaukti neeilinio komiteto posėdžio, pradėjus tyrimą dėl Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininko Dainoro Bradausko galimo tarnybinio nusižengimo. Neeilinio posėdžio paprašė opozicinės konservatorių frakcijos narys Mykolas Majauskas.

„Ne, kol kas neketinu kviesti neeilinio posėdžio, nes nesame tas komitetas ar ta institucija, kuri gali atlikti kažkokius tyrimus ar daryti vertinimus. STT pateikė informaciją Finansų ministerijai, kuri šiuo metu atlieka tą tyrimą ir tikiuosi sėkmingai jį užbaigs ir priims atitinkamus sprendimus. Nematau būtinybės komitete dar kažką tirti ar aiškintis“, – BNS sakė S.Jakeliūnas.

Jis teigė neturintis daugiau informacijos apie galimą VMI vadovo nusižengimą.

„Bendravau su finansų ministru (Viliumi Šapoka – BNS), jis atlieka tą darbą, kurį privalo atlikti, ir šiuo atveju aš palaikau jo priimtus sprendimus. Jeigu reikės kažkokių kitų sprendimų, pasitvirtinus kažkokiems galimiems įtarimams ar kitoms aplinkybėms, tikiu, kad jis (V.Šapoka – BNS) priims pamatuotus ir pagrįstus sprendimus“, – kalbėjo S.Jakeliūnas.

Sušaukti neeilinį Biudžeto ir finansų komiteto posėdį paraginęs konservatorius M.Majauskas BNS teigė, kad visuomentė turėtų gauti aiškius atsakymus apie D.Bradausko veiklos tyrimą, nes VMI yra pernelyg svarbi institucija ir jos veiklos stabilumas ir skaidrumas yra visų interesas.

„Visuomenei turi būti pateikti atsakymai, nes šiai institucijai turi būti taikomi aukščiausi skaidrumo ir nepriekaištingos reputacijos standartai. Jei yra paaiškėjusi informacija apie galimą korupcinį poelgį, tai turi būti inicijuojami skubūs veiksmai nušalinant vadovą ir skiriant naują vadovą, užtikrinant nuoseklią institucijos veiką. Tai, ką matome dabar, yra atsiribojimas tylos siena“, – BNS sakė M.Majauskas.

„Man trūksta atsakymų, kodėl taip daroma. Norėčiau išgirsti ministro paaiškinimus, kodėl nesuteikiama visuomenei informacija apie tai, kas vyksta, kodėl leidžiama visuomenei spekuliuoti tokios svarbos valstybei institucijos veikla. Nuo šios institucijos veiklos efektyvumo ir pasitikėjimo jos veikla priklauso visų mūsų gyvenimas – nuo surenkamų mokesčių priklauso paslaugų kokybė, priklauso biudžetinių tarnautojų atlyginimai, todėl čia mes neturime tokios prabangos kelti visuomenei nepasitikėjimo“, – kalbėjo konservatorius.

S.Jakeliūnui neketinant sušaukti neeilinio komiteto posėdžio, M.Majauskas teigė inicijuosiantis parašų rinkimą dėl jo sušaukimo.

„Aš manau, kad tas požiūris tik dar kartą patvirtina, kad bandoma atsitverti tylos siena ir nenorima pateikti visuomenei atsakymų, nenorima netgi kalbėtis šia tema. Aš inicijuosiu parašų rinkimą ir tikiuosi, kad surinksime reikiamus parašus šio posėdžio kvietimui“, – sakė M.Majauskas.

Finansų ministerija, gavusi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) informaciją, trečiadienį pradėjo tarnybinį tyrimą dėl D.Bradausko ir iki jo pabaigos ketina jį nušalinti nuo pareigų, kai tik baigsis D.Bradausko nedarbingumas. VMI vadovas nuo trečiadienio serga.

Pats D.Bradauskas situaciją žadėjo komentuoti kitą pirmadienį, kai susipažins su visa medžiaga.

Šiuo metu laikinai VMI vadovauti paskirtas inspekcijos viršininko pavaduotojas Vygantas Ivanauskas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min