Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 11d. 08:30

Stasys Šedbaras kreipėsi į generalinę prokuratūrą dėl psichiatrinės ekspertizės Pagėgių žvalgei

Stasys Šedbaras
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Stasys Šedbaras

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Statys Šedbaras kreipėsi į Generalinį Prokurorą Darių Valį, prašydamas pateikti visuomenei daugiau informacijos apie ikiteisminį tyrimą, vykdomą Pagėgių savivaldybės gyventojos Birutės Minevičienės atžvilgiu.

Tauragės rajono prokuratūra nusprendė ištirti Pagėgių merui Virginijui Komskiui iššūkį metusios B. Minevičienės psichikos sveikatą. Šią vasarą pradėtas ikiteisminis tyrimas Pagėgių savivaldybės gyventojos Birutės Minevičienės atžvilgiu dėl poveikio liudytojui.

„Nors ambulatorinė teismo psichiatrinė ekspertizė paskirta dar 2012 rugpjūčio 22 d., dienraščiui ,,Lietuvos rytas“ paviešinus šį faktą praėjusią savaitę kilo nemažas visuomenės susidomėjimas, komitetas gauna laiškų, kuriuose teisėsaugos institucijos kaltinamos naudojančios sovietinės sistemos metodą – psichiatriją, – savo susirūpinimą kreipimesi išsakė parlamentaras. – Atsižvelgus į tai akivaizdu, kad rinkimų kampanijos metu kai kas gali tai panaudoti kaip įrankį savo populiarumui kelti užsipuldamas prokuratūros sistemą ir kitas teisėsaugos institucijas. Dėl tos priežasties prašytume Jūsų atkreipti dėmesį į šį ikiteisminį tyrimą, kokia jo eiga ir, laikantis įstatymų reikalavimų, tiek kiek galima pateikti visuomenei neiškreiptą informaciją apie tai“.

B. Minevičienė pirmadienį dienraščiui „Lietuvos žinios“ teigė, kad nevažiavo ir nevažiuos atlikti paskirtos priverstinės psichiatrinės ekspertizės. Moteris įsitikinusi, kad ją norima paversti psichiškai nesveika.

„Parašiau pareiškimus, kad man psichiatrinė ekspertizė nereikalinga. Esu veiksni ir mane gali bausti, jei tik esu kalta. Mane žemina tokie siūlymai“, - pabrėžė ji.

Bitėniškės teigimu, ji neserga depresija. „Tiesiog paprašiau gydytojos raminamųjų, nes labai blogai miegu. Juk jau ketvirti metai tęsiasi ši baisi istorija“, - guodėsi B.Minevičienė.

Moteris vakar teigė sulaukusi atsakymo, kad iš prokurorų ekspertams pateiktų klausimų sąrašo išbrauktas klausimas dėl priverstinio jos gydymo reikalingumo.

„Tačiau rašoma, kad ekspertizės vis tiek reikėtų, nes taip numatyta teisėjo. Laukiu dar vieno atsakymo dėl to, ar galiu tyrimą atlikti pas nepriklausomus ekspertus. Policijos mašina kaip nusikaltėlė niekur nevažiuosiu“, - dėstė ji.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min