Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Stasys Šedbaras: teisėsaugos institucijų vadovai neturėtų užsisėdėti aukštuose postuose

Stasys Šedbaras
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Stasys Šedbaras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkas Stasys Šedbaras teigia, jog teisėsaugos ir specialiųjų tarnybų vadovai bei šių institucijų padalinių vadovai neturėtų dešimtmečiais užsisėdėti vienoje vietoje.

Trečiadienį komiteto nariai susitiko su prezidente Dalia Grybauskaite, kuri, be kita ko, akcentavo, jog būtina tobulinti specialiųjų tarnybų veiklą, o jų vadovams įvesti kadencijas.

„Prezidentė akcentavo tokius svarbius dalykus, kaip prokuratūros ir specialiųjų tarnybų darbą, jų veiklos gerinimą, tobulinimą, nuolatinį šių institucijų struktūrinių padalinių vadovų darbo įvertinimą, taip pat kadencijų įvedimą. Beposėdžiaujant pasiekė žinia, kad Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pritarė VSD ir STT įstatymų pataisoms, kurios tas kadencijas įteisintų, rytoj Seime laukia balsavimas“, – sakė prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys.

Vadovų pareigos nėra visam laikui duota dovana. Jie yra vieni iš prokurorų, ir leisti jiems 20-30 metų formuoti tą pačią politiką tam tikroje teritorijoje, kažin ar yra naudinga valstybei, – sakė S.Šedbaras.S.Šedbaras pritarė, jog specialiųjų tarybų vadovams turėtų galioti rotacija. Taip pat, jo nuomone, kadencijos turėtų būti įvestos Prokuratūros sistemoje.

Anot TTK pirmininko, parengtas Prokuratūros įstatymo projektas išspręstų esminę šios institucijos problemą: būtų įvesta tiek Generalinės prokuratūros, tiek jos padalinių vadovų rotacija.

„Aš manau, kad teisėsaugos institucijų ne tik pirmi, bet ir padalinių vadovai neturėtų užsisėdėti. Turėtų būti tam tikras judėjimas, galimybė konkuruoti, kandidatuoti su jaunomis jėgomis. Tas procesas tikrai bus įgyvendintas ir aš manau, kad tai valstybei duos naudos“, – sakė S.Šedbaras.

Pasak jo, prokuratūroje rotacija turėtų galioti ne tik horizontali, bet ir tarp teritorinių padalinių. „Negali prokuroras 30 metų dirbti vienoje apylinkėje. Jis neišvengiamai tam tikra prasme, net būdamas pačiu principingiausiu, įsigyvena į tą teritoriją. (...) Čia ne dėl to, kad jis per ilgai užsibūna viename poste. Jam pačiam būtų pagalba, jei jis yra padorus prokuroras, kad jis nebūtų verčiamas susigyventi su aplinka, jam būtų suteikta galimybė dirbti kitoje vietoje, kad jis atvykęs į naują vietą atneštų naujos ugnelės“, – aiškino TTK pirmininkas.

Jo nuomone, prokuratūros sistemoje galėtų būti įvesta penkerių metų kadencija su galimybe ją pratęsti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min