TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Statistika parodė, kurių statutinių profesijų pareigūnai nukenčia dažniausiai

Įvykio vietoje
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Įvykio vietoje.
Šaltinis: BNS
0
A A

Statutinių profesijų pareigūnai – kariai, policininkai, pasieniečiai bei ugniagesiai gelbėtojai – vykdydami pareigas nukenčia neretai, bet jų sužeidimai paprastai būna nesunkūs, rodo BNS surinkti duomenys iš šių tarnybų.

2010 metais, anot Lietuvos kariuomenės, policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) pateiktų duomenų, buvo tik vienas vienas įvykis, kai pareigūnui nustatytas sunkus sveikatos sutrikdymas.

Praėjusių metų birželį per susišaudymą su kontrabandininkais sunkiai sužeistas VSAT Specialiosios paskirties būrio pareigūnas. To paties susišaudymo metu kitas pasienietis sužeistas apysunkiai.

Pernai šeši pasieniečiai patyrė traumas atlikdami tarnybines pareigas, kai šių pareigų atlikimas buvo susijęs su padidėjusiu pavojumi ar padidėjusia rizika pareigūno gyvybei ar sveikatai, teigiama VSAT atsakyme BNS. Dar 14 pareigūnų traumas patyrė dėl nelaimingų atsitikimų darbe.

Iš viso keturi VSAT pareigūnai dėl patirtų sužeidimų negalėjo dirbti ilgiau kaip mėnesį, sunkiai sužeistas pasienietis sirgo 97, apysunkiai – 47 dienas. Nepaisant to, nė vienas pasienietis pernai nedarbingu netapo. Taip pat nebuvo žuvusių pareigūnų.

Lietuvos kariuomenės teigimu, praėjusiais metais įvyko vienas rimtas nelaimingas atsitikimas, per kurį nukentėjo du kariai ir juos prireikė paguldyti į ligoninę. Tai buvo du rugsėjo mėnesį Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane per apšaudymą sužeisti kariai. Šie kariai, anot kariuomenės, patyrė apysunkius sužeidimus, tačiau grėsmės jų gyvybėms nekilo. Praėjusių metų birželį per susišaudymą su kontrabandininkais sunkiai sužeistas VSAT Specialiosios paskirties būrio pareigūnas.

Dėl šio įvykio buvo atliktas tyrimas, tačiau karių kaltės nustatyta nebuvo.

Anot kariuomenės vado atstovo spaudai Tomo Balkaus, 2010-aisiais nė vienas karys nebuvo pripažintas netinkamu tęsti tarnybą dėl traumų ar sužalojimų, patirtų tarnybos metu.

Vienas karys pernai tarnybos metu prarado gyvybę – jis rastas nusišovęs tarnybos vietoje Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų batalione Rukloje.

Vidaus reikalų ministerijos Sveikatos priežiūros tarnybos pateiktais duomenimis, 2010 metais apysunkis sveikatos sutrikdymas vykdant tarnybines pareigas nustatytas septyniems policijos pareigūnams, lengvas – 59. Sunkių sveikatos sutrikdymų vykdant tarnybines pareigas nenustatyta.
107 pareigūnai pernai nukentėjo dėl pasipriešinimo vykdant jiems pavestas funkcijas. Žuvusiųjų vykdant tarnybines pareigas nebuvo.

Iš traumas patyriusių policijos pareigūnų penki buvo atleisti, trys – dėl sveikatos, du išėjo į pensiją.
Per 2010 metus dėl sveikatos būklės iš tarnybos iš viso atleistas 141 policijos pareigūnas. Šeši – aukštesnės, 53 – vidurinės ir 82 – pirminės grandies pareigūnai.

PAGD pranešė, kad pernai būta 17 atvejų, kai ugniagesiai gelbėtojai patyrė traumų. Iš jų devyni nelaimingi atvejai nutiko gaisruose. Visi sveikatos sutrikdymai, anot departamento teigimu, priskirti prie lengvų sužeidimų.

Iš viso 20 karių ir statutinių pareigūnų pernai pripažinti netinkamai tarnybai dėl psichinės būklės.
Daugiausia – 15 – tokių atvejų pasitaikė policijos sistemoje. Netinkamais tarnybai dėl psichologinės būklės buvo pripažinti penki kariai. Du kariai iš būtinųjų karinių mokymų pripažinti netinkamais tęsti tarnybą dėl psichiatrinių ligų.

VSAT pareigūnų, pripažintų netinkamais tarnybai dėl psichinės būklės, 2010 metais nebuvo. PAGD tokių duomenų nepateikė.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min