Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Statutiniai pareigūnai: Lietuvos policininkas, palyginus su Estijos kolega, yra skurdžius

Policininkas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Policininkas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos politikai, metų metus nesugebantys išspręsti teisėsaugos sistemos problemų, turėtų kuo skubiau vykti į Estiją ir ten gerai išmokti šios šalies pamokas, – įsitikinusios pareigūnų interesus ginančios profesinės sąjungos. Nuo 2015 m. pradžios Estijos policija pradeda programos „1000” įgyvendinimą, kuomet minimalus pradedančio policininko darbo užmokestis bus 1000 eurų.

„Estijos politikai parodė, kad sistemos ir čia dirbančių žmonių problemos gali būti sprendžiamos net ir turint ribotus finansinius išteklius. Nuo naujų metų Estijoje policininkas uždirbs beveik tris kartus daugiau nei Lietuvoje, rašoma Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pranešime.

Biudžetas nesprendžia problemų

Mūsiškiai tarnybos pradžioje gauna 1260 litų. Tai reiškia tik du dalykus. Pirma, premjerui, valdančiajai daugumai ir visiems likusiems mūsų politikams yra nusispjaut ant eilinio kasdien savo gyvybe ir sveikata rizikuojančio pareigūno. Ir antra, ne kartą teikti profesinių sąjungų pasiūlymai ir Estijos pavyzdys rodo, kad mūsų problemos gali būti išspręstos. Tačiau Lietuvos politikai, matyt, tingi sunkiai dirbti ir imtis atsakingų sprendimų”, – teigia NPPSS vadovas Vladimir Banel.

Akivaizdu, kad grėsmių nesulaikysime tuščiais lozungais ir nerišliu politikų mekenimu. Reikalingi sprendimai, stiprinantys teisėsaugą, – sako V. Banel.

NPPSS kritiškai vertina Seime priimtą 2015 m. šalies biudžetą, kuris nesprendžia esminių sistemos problemų, neskatina pareigūnų lojalumo, motyvacijos ir nedidina sistemos patrauklumo.

„Man labai keista, kad esant įtemptai politinei situacijai, premjerui ir jo komandai visiškai nerūpi žmonės, kuriems pirmiesiems tektų atremti vienokią ar kitokią agresiją prieš mūsų šalį. Matome, kad virš Lietuvos vis dažniau skraido vienos kaimyninės šalies kariniai lėktuvai, mūsų laivai grobiami jūrose, o dalyje Ukrainos vyksta tikrų tikriausias karas. Akivaizdu, kad tokių grėsmių nesulaikysime tuščiais lozungais ir nerišliu politikų mekenimu. Reikalingi sprendimai, stiprinantys teisėsaugą”, – sako V. Banel.

Reikalauja skubių permainų

Pareigūnai siekia, kad Vidaus reikalų ministerijai pavaldžių įstaigų finansavimas būtų padidintas ne mažiau nei 20 proc. ir skubos tvarka būtų priimtas pagrindinis Vidaus reikalų sistemos reformos įstatymas – Vidaus tarybos statutas

Pareigūnų profesinės sąjungos teigia nesančios tikros, kad, pavyzdžiui, rytoj Gedimino prospekte pasirodžius žaliesiems žmogeliukams prieš juos stotų Lietuvos kariuomenė. Anot jų, greičiausiai tai butų policininkai ir kiti pareigūnai.

„Ar jie žinos, ką daryti ir kaip elgtis? Ar jie turėtų pakankamai priemonių, motyvacijos ir noro atremti pirmąjį smūgį? Nesu tuo tikras. Šiemet buvo ženkliai padidintas finansavimas krašto apsaugai. Ir tai yra gerai. Tačiau turime ir kitas už valstybės saugumą tiesiogiai atsakingas tarnybas. Įstatymas numato, kad, iškilus grėsmei, policija, Viešojo saugumo tarnyba, Vadovybės apsaugos departamentas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir kitos institucijos yra įpareigotos imtis jų kompetencijai priskiriamų veiksmų. Apmaudu, kad priimant šalies biudžetą šios institucijos buvo pamirštos“, – teigia V. Banel.

Pareigūnai siekia, kad Vidaus reikalų ministerijai pavaldžių įstaigų finansavimas būtų padidintas ne mažiau nei 20 proc. ir skubos tvarka būtų priimtas pagrindinis Vidaus reikalų sistemos reformos įstatymas – Vidaus tarybos statutas – su nauja darbo užmokesčio sistema ir motyvuojančiomis socialinėmis garantijomis.

NPPSS reikalauja, kad eilinis tarnybą pradedantis policininkas, pasienietis, ugniagesys gelbėtojas gautų ne mažesnį nei 2000 litų darbo užmokestį.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min