Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Statybines atliekas vertė po langais

Statybinės atliekos buvo verčiamos tiesiog į pievelę, šalia Danės upės
„15min“ skaitytojo Andriaus nuotr. / Statybinės atliekos buvo verčiamos tiesiog į pievelę, šalia Danės upės.
Šaltinis: 15min
0
A A

Uostamiesčio statybininkai sąvartynu pavertė Danės krantinę.

„Pavasarį akcijos „Darom“ metu su kaimynais iš pievelės surinkome krūvą statybinių atliekų, betono gabalų. Joms išvežti prireikė visos priekabos. Tačiau statybininkai ir toliau šiukšlina“, – pasakojo prestižiniu laikomo „Dangės vingiu“ pavadinto namų kvartalo gyventojas Andrius. Šiame kvartale šalia jau iškilusių devynaukščių statomi penkiaaukščiai.

Vyras „15min“ pasakojo, kad statybininkai įsigudrino statybines atliekas versti tiesiai po langais, šalia Danės upės. Pro savo namų langą jis užfiksavo, kaip vienas statybininkai privažiuoja ir į pievelę verčia atliekas. „Matyt, jie mąsto taip: „Vis tiek čia užstums žemę, juk statybos tebevyksta“, – sakė Andrius.

Visai šalia yra įrengta vaikų žaidimo aikštelė, užsižaidę mažieji ima tampyti blokelius po kiemą.
Andrius į naują daugiabutį šiaurinėje miesto dalyje įsikėlė praėjusią liepą, jau nuo tuomet atliekos čia pilamos bet kur. „Juk mes čia gyvename, nesinori, kad visai šiukšlėmis užverstų“, – sakė klaipėdietis. 

Gresia baudos

Anot Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro direktoriaus Šarūno Reikalo, statybos darbus atliekančios kompanijos privalo sudaryti sutartis su vežėjais ir nepavojingos statybinės atliekos turi būti išgabentos į sąvartynus. „Jeigu jie verčia kur pakliūva, gali būti, kad net nėra sudarę sutarčių ir nemoka jokios rinkliavos“, – svarstė jis. Tokį elgesį jis prilygino poelgiui, kai pavojingos nuotekos pilamos tiesiai į upę.

Apie tokią statybininkų savivalę informuotas ir Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas. Viena įmonė, kurios kontaktai buvo užrašyti ant autobusiuko, vertusio atliekas, jau iškviesta aplinkosaugininkų. Kiti šiukšlintojai bus ieškomi su policijos pareigūnais.

Kokia bauda gresia už šiukšlinimą, paaiškės, kai bus nustatyta, kiek atliekų iš viso iškratyta. Anot departamento vadovo Andriaus Kairio, už tai gali grėsti tūkstantinės baudos.

„Rimti statybininkai taip nesielgia. Tam, kad vėliau objektas būtų pripažintas tinkamu naudoti, jį turi įvertinti komisija, kurioje yra ir mūsų pareigūnai. Jie tikrina, kaip statytojai tvarko atliekas, ar jie turi visus dokumentus“, – pasakojo A.Kairys.

Gyventojai, užfiksavę panašų nederamą elgesį, kviečiami apie tai informuoti Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Atliekos
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min