Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 25d. 07:50

Statybininkai virto vandalais

Daugiabutis namas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Žmonės apgailestauja tapę statybos darbus atliekančių bendrovių, nepasidalijančių pinigų ir nemokančių algų savo darbuotojams, nesutarimų įkaitais.

Renovuoti daugiabutį ryžęsi panevėžiečiai vėzdais ir kirviais gynė savo turtą nuo statybininkų. Žmonėms negalėjo padėti net policija, iškviesta tramdyti įsisiautėjusių darbininkų.

Šiltesnio ir modernesnio gyvenimo atnaujintame daugiabutyje tikėjęsi panevėžiečiai buvo priversti gintis nuo statybininkų, ėmusių griauti jų būstą. Vyrai vidury dienos puolė laužyti renovuotos namo dalies balkonus.

Plėšė iš pykčio

Žmonės apgailestauja tapę statybos darbus atliekančių bendrovių, nepasidalijančių pinigų ir nemokančių algų savo darbuotojams, nesutarimų įkaitais. "Suskaičiavau penkis vyrus, kurie, pasilipę prie ką tik suremontuotų namo balkonų, ėmė juos laužyti. Paklausti, kodėl taip elgiasi, augaloti darbininkai paaiškino, kad ką tik pritvirtintas balkonų plokštes lupa iš pykčio, nes darbdaviai nemoka už darbą. Statybininkai išdraskė septynis balkonus, o aštuntąjį - manąjį - paliko. Galbūt juos sugraudino mano, iš vežimėlio nepakylančios neįgaliosios, maldavimai. Dievo vardu prašiau tų vyrukų, kad nelaužytų puikiai sutvarkyto balkono, nes nebepajėgsiu jo susiremontuoti", - LŽ pasakojo Ona Erelienė.

Tačiau savo balkoną apgynusi moteris tikina dėl šio incidento praradusi nemažai sveikatos. Anot jos, griebtis vaistų buvo priversti ir kiti garbingo amžiaus sulaukę kaimynai.

Tačiau savo balkoną apgynusi moteris tikina dėl šio incidento praradusi nemažai sveikatos. Anot jos, griebtis vaistų buvo priversti ir kiti garbingo amžiaus sulaukę kaimynai.

Taisė broką?

Būsto ir urbanistinės veiklos agentūros, su kurios žinia daugiabučių gyventojai gauna renovacijai reikalingą valstybės paramą, Panevėžio regiono padalinio vadovas Gražvydas Gaidamavičius LŽ sakė, kad minėtą namą atnaujinantys panevėžiečiai patyrė nemalonumų dėl nesąžiningų verslininkų veiklos. „Bent jau policijai balkonus draskę darbininkai aiškino, kad jie tai darė dėl to, jog buvo priversti taisyti savo darbo broką. Kad šie statybininkai negauna pinigų už darbą, taip pat gali būti tiesa, bet tai, žinoma, ne priežastis naikinti svetimą turtą", – kalbėjo G.Gaidamavičius.

Anot jo, renovuoti minėtą daugiabutį apsiėmė Panevėžyje įsikūrusi bendrovė „Merlangas". Kaip jau tapo įprasta, konkretiems darbams atlikti „Merlangas" pasisamdė įmonę „Agmedas". Ši, G.Gaidamavičiaus teigimu, visus pinigus už padarytus darbus iš „Merlango" gavo, tačiau esama įtarimų, kad atlyginimų savo darbuotojams nemoka. Neatmetama galimybė, jog statybininkai, nežinodami tikrųjų skriaudikų, drastiškais metodais bandė atkreipti dėmesį į savo problemas.

Siūlo aiškintis teisme

Kita vertus, pasak G.Gaidamavičiaus, valstybinė statybos inspekcija buvo nurodžiusi ištaisyti „Agmedo" padarytą broką. Jį darbininkai ir šalino nuplėšdami balkonų plokštes. Kadangi gyventojams nebuvo paaiškina, kas vyksta, jie, gindami esą gadinamą turtą, ir griebėsi kirvių bei vėzdų. „Visus ginčus ir įvairius nesutarimus mūsų valstybėje aiškinasi teismai. Tad namo renovaciją užsakę žmonės dėl visų nesklandumų galėtų kreiptis į teismą. Statybų bendrovėms siūlyčiau daryti tą patį", – dėstė Būsto ir urbanistinės veiklos agentūros Panevėžio regiono padalinio vadovas.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min