Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 11 23, 19:02

Statyboms „pasiskolino“ viešą įvažiavimą į kiemą – kaunietis kelia klausimų dėl leidimo

Kauno Savanorių pr. prasidėjo administracinės paskirties pastato statybos, statybine tvora aptvertas ir įvažiavimas į daugiabučių kiemą. Tai sukėlė gyventojų nepasitenkinimą. Vienas jų kreipėsi į savivaldybę ir statytojus, klausdamas, ar yra tam leidimas, tačiau jo neišvydo. Kol statybvietę tikrina viena institucija po kitos, darbų užsakovas 15min užsiminė apie sumokėtus 3 200 eurų.
Galimai užtvertas servitutinis kelias Tik prenumeratoriams
Užtvertas įvažiavimas / Teodoro Biliūno / 15min nuotr.

„Kauno miesto savivaldybė ignoruoja elektroninius laiškus, Statybos inspekcija teigia, kad čia savivaldybės reikalas, tad rašau jums.

Situacija yra tokia, kad yra užtvertas įvažiavimas į kiemą ties Savanorių pr. 241 namu. Užtvertas dėl statybų ir čia kylančio naujo ofiso. Valstybinis kelias panaudotas kaip statybvietė. Savivaldybės atstovas informavo, kad leidimas atitvarams yra, tačiau paprašius, atsiuntė tik leidimo numerį, kurio Infostatyboje net nėra. Neatsako, kur mes tuos leidimus galime pažiūrėti.

Informacijos apie tokį leidimą neturi ir Statybos inspekcija. Buvo kreiptasi ir į patį sklypo savininką su prašymu leidimą persiųsti. Šis teigė, kad leidimas tikrai yra, – buvo išduotas dar 2021 metais, nors savivaldybės atstovo pateiktoje informacijoje nurodyta, kad leidimas išduotas šių metų rugsėjo 27 dieną. Galiausiai sklypo savininkas pasakė, kad susisieks generalinis rangovas, tačiau nuo lapkričio 3 dienos niekas taip ir nesusisiekė.

Pats sklypo savininkas aiškino, kad savivaldybėje yra sumokėjęs 3 000 eurų už pravažiuojamo kelio, kuris yra valstybinė žemė, „nuomą“. Pravažiavimas šiam sklypui nepriklauso“, – tokiu laišku į 15min kreipėsi vienas šalia statybų vietos stovinčio daugiabučio gyventojų.

Informacija apie statybas ir kelio užtvėrimą, anot jo, buvo paskelbta dar rugpjūtį. Pagrindinis įvažiavimas į daugiabučių kiemus užtvertas rugsėjo 29 dieną. Stovi toje vietoje ne tik statybinė tvora, bet ir konteineriai, kuriuose neva laikomos statybinės medžiagos, budi sargas.

Dėl šio aptvėrimo, anot skaitytojo, tapo sunku gyventojams grįžti į namus.

Kaunietis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad statomo biuro pamatai galimai dygsta per arti daugiabučio ir Savanorių prospekto. Statybas numatoma užbaigti 2024 metais.

Paprašė netardyti

15min pokalbis su šių statybų užsakovės UAB „TVG valda“ direktoriumi Žanu Razevičiumi buvo trumpas.

„Mes sumokėjome mokestį, Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) davė leidimą, viskas“, – atsiliepęs žurnalistei teigė Ž.Razevičius.

Perklaustas, ar leidimą tikrai išdavė NŽT, o ne Kauno miesto savivaldybė, jis atsakė: „Nežinau, gal savivaldybė. Turim leidimą. Nežinau, kaip jis ten vadinasi. Sumokėjau 3 200 eurų. Dvejus metus iš eilės jau mokėjau. Dar nieko nedariau, o jau mokėjau. Ir dar kartą sumokėjau. Kreipkitės į NŽT. Mums surašė jie protokolą, kad nesame niekuo nusižengę“.

Anot jo, NŽT statybvietėje lankėsi neseniai, tikrino, matavo – jokių pretenzijų neturėjo. Turėtų apsilankyti ir Statybos inspekcijos atstovai.

Teodoro Biliūno / 15min nuotr./Užtvertas pravažiavimas
Teodoro Biliūno / 15min nuotr./Užtvertas pravažiavimas

Perklaustas, ar tokie mokesčiai už valstybinio kelio užtvėrimą yra dažna praktika statybų rinkoje ir kam tiksliai jis tuos pinigus sumokėjo, Ž.Razevičius atšovė: „O kaip mums namą pastatyti? Jei būtų neleidę, būtume nestatę. Nežinau (kam sumokėjo tuos 3 200 eurų – aut. past.), ponia, negaliu jums pasakyti. Netardykit. Parašykit raštu klausimus. Ačiū, viso gero“.

Paklaustas, kokiu elektroniniu paštu siųsti klausimus, jis patikino, kad registruotu, ir užbaigė pokalbį.

Tokiu būdu dar niekad nėra tekę siųsti žurnalistinės užklausos.

Statybų vadovas: leidimai tikrai yra

15min susisiekė ir su šių statybų vadovu Audriumi Šulga. Šis pokalbis buvo daug malonesnis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min