Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Statybos inspektoriai tikrins didžiuosius prekybos centrus

Įvykio ietoje
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Įvykio ietoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šį mėnesį Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) prie Aplinkos ministerijos specialistai patikrino didžiuosius prekybos centrus Kaune.

„Mūsų inspektoriai, itin daug dėmesio skirdami daugiabučių atnaujinimo ir naujų ypatingų statinių statybos valstybinei priežiūrai, iš savo akiračio neišleidžia ir dideliuose prekybos centruose vykdomų statybos darbų. Nors prižiūrėti, kaip pastatai naudojami, yra savivaldybių administracijų pareiga, VTPSI patikrinimai – dar vienas saugiklis siekiant užtikrinti žmonių saugumą šiuose centruose. Pernelyg skaudžios prekybos centro „Maxima“ pastato Rygoje griūties pasekmės“, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Kaip galimas avarijos Rygoje priežastis ekspertai nurodo nekokybiškas statybines medžiagas, anksčiau buvusio gaisro metu pažeistas laikančiąsias konstrukcijas, kito pastato statybą greta. Naudojamo pastato laikančiosioms konstrukcijoms pakenkti gali ir per didelės apkrovos, ir šių konstrukcijų susilpninimas jas pertvarkant.

Kaip galimas avarijos Rygoje priežastis ekspertai nurodo nekokybiškas statybines medžiagas, anksčiau buvusio gaisro metu pažeistas laikančiąsias konstrukcijas, kito pastato statybą greta. Naudojamo pastato laikančiosioms konstrukcijoms pakenkti gali ir per didelės apkrovos, ir šių konstrukcijų susilpninimas jas pertvarkant. Labai svarbu, kad naudojamuose pastatuose vykdomi statybos darbai nepadarytų neigiamos įtakos pastato mechaniniam atsparumui ir pastovumui. Todėl statinio kapitalinio remonto ar rekonstravimo darbai turi būti atliekami tik pagal kvalifikuotų projektuotojų parengtą projektą, kuriuo būtų užtikrinta ir pastato naudojimo sauga statybos metu, kai veikla patalpose nenutraukiama. 

Iš Kaune patikrintų devynių prekybos centrų nei viename nėra vykdomi jokie kapitalinio remonto ar rekonstravimo darbai. Dviejuose iš jų buvo atliekamas paprastas remontas. Šie darbai nekėlė grėsmės pastatų laikančiosioms konstrukcijoms ir naudojimo saugumui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min