Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Statybos Pavilnių parke: slenkantys šlaitai ir užkastos šiukšlės

Statybos Pavilnių parke
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Statybos Pavilnių parke
Šaltinis: 15min
0
A A

Pavilnių regioninis parkas – mėgstama vilniečių vieta pasivaikščiojimams ar pasivažinėjimui dviračiais. Ledynmečio suformuotas savitas kalvotas reljefas – išskirtinis parko bruožas, tačiau suintensyvėjus gyvenamųjų namų statyboms, šios kalvos ima slinkti.

Į „15min“ kreipėsi skaitytojas pasibaisėjęs būsimo dvibučio namo, statomo Pavilnių regioniniame parke, šalia Sapieginės pažintinio tako, Iškartų eroziniame kalvyne, dydžiu. Taip pat skaitytojas rūpinosi kalvų būkle – vienos kalvos šlaitas pradėjus statybas ėmė slinkti.

Pavilnių regioninio parko direkcijos direktorės pavaduotoja Zenta Ražanauskienė paaiškino, kad namas regioniniame parke statomas legaliai – vietoj buvusios gyvenamos sodybos regioniniuose parkuose leidžiama statyti naują vienbutį ar dvibutį namą.

Šiuo atveju vienu namu dalinsis dvi šeimos – viena jų regioniniame parke gyveno nuo seno, kita į parką tik atsikraustys. Šeimų nesieja artimi ryšiai, tačiau, kaip sako jau anksčiau Pavilnių parke gyvenęs Saulius Akelis, daugiabutyje kaimynų išvis nepasirinksi.

„Anksčiau čia buvo vienas namas, tai teko statyti dvibutį namą, nes vietoj vieno nuo seno stovėjusio namo dviejų ręstis neleidžia įstatymai“, – aiškino S.Akelis.

Šis namo savininkas problemų dėl nuslinkusių šlaitų nepatiria, nes jam priklausanti namo dalis nesiriboja su kalva.

Gaus baudą

Tuo tarpu į regioninį parką atsikraustysiančio verslininko Egidijaus Skužinsko namo rangovai turės padengti visus dėl statytojų neatidumo gamtai padarytus nuostolius.

„Taip jau atsitiko, kad statybininkai laiku nesiėmė priemonių, kad užkirstų kelią šlaitų slinkimui. Buvo ir adekvačių priežasčių – rudenį siautė liūtys, žiemą būta daug sniego, bet inspektoriams tai nieko nekeičia. Bus bauda“, – sakė Pavilnių regioniniame parke besiruošiantis gyventi vyras.

Anot jo, inspektoriai kol kas numatė trijų mėnesių terminą šlaitams atkurti, tačiau tai dar ne viskas – verslininkui namą statantiems rangovams teks mokėti baudą.

Tokio šiukšlyno, koks išlindo vos pradėjus judinti žemę, niekada nebuvau matęs, – sakė Egidijus Skužinskas. Vyras tikina, kad šlaitai nuslinko tikrai netyčia ir labai apgailestauja, jei nors truputį pakenkė gamtai.

„Statybų įmonė neapskaičiavo, kad tas šlaitas tarnavo kaip atraminė sienelė, bet vos pamatę, kas vyksta, skubiai ėmėsi priemonių. Jau dabar beveik viskas atkurta, bet labai nemalonu, kai tokiame gamtos kampelyje kas nors tokio nutinka“, – tikino E.Skužinskas.

Rado šiukšlyną

Verslininkas pasakojo, kad į parką keliasi gyventi ne tam, kad pabėgtų nuo žmonių, bet pripažįsta, kad jį labiausiai sužavėjo mintis gyventi gamtoje. Vis dėlto pradėjus statybas verslininkas pašiurpo vietoj gamtos kampelio supratęs gyvensiąs kone sąvartyne.

„Tikrai nesitikėjau pamatyti tokio vaizdelio. Atrodo žmonės ten, kur gyveno, ten ir teršė. Tokio šiukšlyno, koks išlindo vos pradėjus judinti žemę, niekada nebuvau matęs“, – „15min“ pasakojo E.Skužinskas.

Išvydęs kalnus plastmasės, stiklo taros, įvairių kitų buitinių atliekų verslininkas nusprendė nenorėsiąs gyventi šalia sąvartyno. Todėl dabar jis su Pavilnių regioninio parko direkcija derina, kaip nepažeidžiant įstatymų ir nesuniokojant kalvų, šiukšles iš regioninio parko išmėžti.

E.Skužinskas ketina išvalyti ne tik savo sklypą, bet ir aplink esančius miškelius. Jis nesiėmė dėl parko nepriežiūros kaltinti Pavilnių regioninio parko direkcijos ar kitų gamtosaugininkų, kurie dabar už pažeistą šlaitą taiko nuobaudas.

„Manau, kad direkcija nė nematė tų šiukšlynų, nes viskas buvo užversta žemėmis. Be to, ne paslaptis, kad jie ir pinigų tam tvarkymui neturi“, – kalbėjo verslininkas.

Aplinkinio miškelio sutvarkymui, jei leis gamtosaugininkai, E.Skužinskas ketina atseikėti kelis tūkstančius litų iš savo piniginės.

„Noriu, kad mano vaikai bėgiotų po mišką ir pievą, o ne sąvartyną, o tam jokių pinigų negaila“, – sakė E.Skužinskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min