Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 29d. 06:16

Statybvietėje įsižiebė konfliktas

Naujo „Swedbank“ administracinio pastato statybvietėje Konstitucijos prospekte nuo pirmadienio tvyrojo įtampa tarp dviejų apsaugos bendrovių.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Naujo „Swedbank“ administracinio pastato statybvietėje Konstitucijos prospekte nuo pirmadienio tvyrojo įtampa tarp dviejų apsaugos bendrovių.

Sostinės Konstitucijos prospekte šią savaitę tvyrojo karo nuotaikos - ties fronto linija buvo išsirikiavę dviejų firmų apsauginiai, pasamdyti „Swedbank“ administracinį pastatą statančių bendrovių. Nors konfliktuojančios pusės teigia, kad situacija stabilizavosi, nei viena neketina užleisti savo pozicijų.

Naują pastatą statanti „Ranga Group“ antrinė statybų bendrovė „Ranga IV“ pasisamdė subrangovą „Vilmstata“, kuris teritorijoje sutvarkė aplinką, trinkelėmis išklojo grindinį. Nors darbai atlikti jau prieš keletą mėnesių, generalinis rangovas subrangovui skolingas per 300 tūkst. Lt. Dėl to „Vilmstata“ pasamdė apsaugos įmonę „P.Dussmann“, kurios darbuotojai nuo pirmadienio statybų teritorijoje saugo jau sutvarkytą aplinką.

Tai ir sukėlė įtampą, nes visą statybos teritoriją pagal sutartį su „Ranga IV“ prižiūri kita apsaugos bendrovė – „Edlora“.  „Esame periferinės teritorijos saugotojai ir netoleruojame, kad per ją kažkas vaikščiotų. O jei kas atsitiks, teks mums atsakyti“, – sakė „Edloros“ direktorė Rita Gavrilovienė. Tačiau bendrovės „Vilmstata“ objektų vadovas Viačeslavas Ambrusevičius sako, kad įmonės pasamdyti apsaugininkai privalo saugoti sutvarkytą aplinką, mat generalinis rangovas visiškai nesiskaito su mumis. „Nors mums už darbą dar nesumokėta, jis visiškai nesaugomas. Kur matyta, kad per trinkeles važinėtų 40 t sveriantys kranai...“ – sakė V.Ambrusevičius.

Užsibarikadavo 

 „Vilmstatai“ atstovaujanti apsaugos kompanija „P.Dussmann“, saugodama savo kliento turtą, pirmadienį sutvarkytą teritoriją aptvėrė tvora. Tačiau tai patiems apsaugos darbuotojams buvo tarsi barikada, mat jie negalėjo išeiti iš savo saugomos teritorijos ir kirsti kitos apsaugos firmos saugomo ploto. „Buvo siaubinga. Po parą negalėjome išeiti nei pavalgyti, nei nusišlapinti, nes į mus būtų šaudę. Buvo prieita iki tokių kuriozų, kad maistą draugai mesdavo per tvorą“, – pasakojo vienas „P.Dussmann“ apsaugininkų.

Po parą negalėjome išeiti nei pavalgyti, nei nusišlapinti, nes į mus būtų šaudę, –„P.Dussmann“ apsauginis.„Vilmstatai“ atstovaujančios „P.Dussmann“ saugos tarnybos direktorius Jonas Mackevičius vakar sakė, jog situacija jau stabilizavosi, buvo sumažintas apsaugos darbuotojų skaičius. „Iš pradžių buvo apie 10 darbuotojų, dabar liko vos 4-3. Nemanau, kad turėtų kilti rimtų konfliktų. Mūsų darbuotojai dirba profesionaliai“, – sakė jis. „Pirmomis dienomis liejosi emocijos, situacija buvo įtempta, galėjo prasidėti didžiulis mūšis, tačiau dabar darbuotojai susitaikė su mintimi, kad konfliktų nereikia niekam. Jie jau vieni su kitais ir kalbasi“, – pasakojo „Edloros“ direktorė R.Gavrilovienė. Tačiau nors įtampa nuslūgo, nei viena, nei kita bendrovė nežada atsisakyti savo pozicijų.

„Mes privalome saugoti savo užsakovų teritoriją“, – teigė R.Gavrilovienė. „Mes tik vykdome pagal sutartį numatytus darbus. Kol reikės, tol stovėsime. Manau, kad mūsų užsakovai jau prieš imdamiesi drastiškų priemonių išbandė įvairius būdus, kaip susigrąžinti pinigus. Tačiau jie nepadėjo. Stovėsime iki galo“, – sakė J.Mackevičius.

Bylinėsis teismuose

Tačiau, anot „Ranga Group“ rinkodaros direktoriaus Dariaus Babicko, bendrovė net ir norėdama negalėtų grąžinti skolos.

„Metų pradžioje bendrovei „Ranga IV“ yra iškelta restruktūrizacijos byla. Iki bylos iškėlimo susidariusių skolų grąžinimas yra sustabdytas tol, kol teismas patvirtins restruktūrizavimo planą. Skolas galime grąžinti tik toms bendrovėms, su kuriomis sutartys sudarytos jau po bylos iškėlimo“, – sakė D.Babickas. Anot jo, iš karto po to, kai „P.Dussmann“ apsaugos darbuotojai, persirengę statybininkais, pateko į saugomą statybvietę ir ten užsibarikadavo, „Ranga IV“ kreipėsi į teismą. „Jie nelegaliai įsibrovė į statybvietę“, – sakė D.Babickas.

Iškelti ieškiniai

Bendrovės „Ranga Group“ antrinei statybų bendrovei „Ranga IV“ šiuo metu yra iškelta keliolika ieškinių dėl negrąžintų skolų. Iš įmonės siekiama atgauti beveik 4 mln. Lt. „Ranga Group“ pajamos pernai siekė 353,5 mln. Lt - 40 proc. mažiau nei 2007 metais.

Temos: 1 Konfliktas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min