Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 27d. 10:35 , Atnaujinta: 2019 gegužės 27d. 11:08

Ingrida Šimonytė neatskleidžia, ar sutiks vesti konservatorių sąrašą Seimo rinkimuose

Prezidento rinkimuose Gitanui Nausėdai nusileidusi Ingrida Šimonytė svarsto, kad pralaimėjimą galėjo lemti tai, jog susitikimus akis į akį su rinkėjais ji pradėjo ganėtinai vėlai. „Pasimokiau, kad kitą kartą galbūt kovosiu šiek tiek atkakliau“, – paklausta, ko išmoko iš šio pralaimėjimo, sakė ji. Ar tai reiškia, kad ji bandys dar kartą? I.Šimonytė sako, kad tai – nieko nereiškia.

I.Šimonytė rinkimų rezultatus pirmadienį komentavo specialioje spaudos konferencijoje.

Politikė dėkojo rinkimų kampanijos metu jai padėjusiems žmonėms, balsus jai atidavusiems piliečiams.

„Rinkimai jau pasibaigė, gyvenimas dėl to nepasibaigė. Ir šiandien su tuo rezultatu, kurį turime einu į kitą savo gyvenimo etapą“, – sakė ji.

Pirmadienio naktį I.Šimonytės štabe Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis teigė esąs apsisprendęs siūlyti I.Šimonytei vesti partijos sąrašą 2020 metų Seimo rinkimuose, tačiau pirmadienį I.Šimonytė pareiškė, kad jai politikas to dar nesiūlė, esą dar nebuvo progos apie tai pasikalbėti, todėl šio klausimo ji nekomentavo.

„Man nesiūlė, aš tikrai to klausimo nekomentuosiu šiandien, – atkirto ji. – Aš girdėjau žiniasklaidoj, bet mes su Gabrieliumi Landsbergiu neturėjome progos šito aptarti, todėl aš neturiu komentarų tuo klausimu.“

I.Šimonytė atskleidė svarstanti įstoti į konservatorių partiją.

Gitanas Nausėda dar prieš laimėjimą yra sakęs, jog mato I.Šimonytę kaip galimą premjerę, tiesa, su sąlyga, jei ji įstos į Tėvynės sąjungą ir bus šios partijos lyderė. Tačiau ji pirmadienį pakartojo tai, ką yra sakiusi anksčiau: esant šiai valdančiajai daugumai prezidentas neturi prerogatyvos jai siūlyti būti premjere.

Tuo metu kas bus 2020 metais, anot politikės, svarstyti yra per anksti.

Klausiama apie tai, kas lėmė tokį pralaimėjimą, I.Šimonytė teigė, kad ji nėjo prieš save ir nežadėjo žmonėms to, ko negali padaryti.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė

„Tikrai niekaip nebandysiu apsimesti, kad nepažįstu Tėvynės sąjungos ir galbūt dvi savaitės tarp pirmojo ir antrojo rinkimų turo buvo per mažas laiko tarpas pakalbėti su didesniu kiekiu žmonių, bet tai aš puikiai žinojau. Ar tai klaida, čia jums vertinti“, – pabrėžė ji.

I.Šimonytė teigė įsitikinusi, kad pats efektyviausias kampanijos būdas yra tiesioginis bendravimas su žmonėmis.

„Galbūt šiuo požiūriu pradėjome kiek per vėlai“, – sakė ji.

Klausiama apie santykius su „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu, ji sakė, jog jai labai gaila R.Karbauskio, nes jis turi priešų politikoje: „Aš politikoje priešų neturiu ir toliau neturėsiu. Ir tiek kiek bus įmanoma konstruktyviai bendrauti iš mano pusės tikrai galiu tą konstruktyvumą pasiūlyti. Mes nebūsime draugais, matyt. Bet kritikuoti kažką tik dėl kritikos nėra mano būdas, aš stengiuosi kritikuoti turinį, sprendimus ir tai, kas mano nuomone yra daroma netinkamai. Tą darysiu ir toliau“.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) skelbiamais duomenimis, G.Nausėda laimėjo triuškinamai.

Gitanas Nausėda iš viso gavo 65,86 proc. arba 876 749 balsus.

Ingrida Šimonytė sulaukė 32,86 proc. rinkimuose dalyvavusių piliečių paramos arba 437 399 balsų.

I.Šimonytė surinktų balsų skaičiumi G.Nausėdą sugebėjo aplenkti tik Lietuvos atstovybėse užsienio šalyse.

Sekmadienio naktį su bendražygiais rinkimų rezultatų laukusi I.Šimonytė dėkojo komandai už pasiaukojamą darbą.

„Lietuva nepasiduoda ir mes nepasiduosim. Bet tai nereiškia, kad mes su kuo nors kovosim, o mes tiesiog dirbsim, eisim toliau, nesustosim ir tikrai būsime ta atvira, drąsi, priimanti pokyčius, priimanti kitokius ir nuoširdi Lietuva“, – kalbėjo ji.

Tačiau štabe buvo apsiribota I.Šimonytės kalbomis susirinkusiems – į žurnalistų klausimus ji neatsakinėjo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min