Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Stebuklingo Daivos Gineikaitės išblaivėjimo detalės: keli skambučiai ir kraujo mėginys šiukšliadėžėje

Daiva Gineikaitė Kauno teisme Tik 15min
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Daiva Gineikaitė Kauno teisme
Šaltinis: 15min
10
A A

15min pasiekė duomenys, liudijantys, kaip galimai suorganizuotas stebuklingas buvusios Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovės Daivos Gineikaitės išblaivėjimas. Neoficialiomis žiniomis, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) surinko daug informacijos, atskleidžiančios, kaip įtakingi medikai subėgo į talką ir bandė gelbėti tuometę NŽT direktorę nuo rimtų problemų.

Gediminas Abeciūnas, įtariamas D.Gineikaitės „išblaivinimo“ organizavimu, tebevadovauja Kauno klinikinei ligoninei. Būtent jis, 15min žiniomis, labiausiai prisidėjo prie įtariamo bandymo neteisėtai išvalyti NŽT vadovės mundurą.

Skambutis po skambučio

15min žiniomis, tiriant garsiąją istoriją, STT pareigūnai fiksavo ne vieną įdomų telefoninį skambutį. Panašu, jog viskas prasidėjo nuo D.Gineikaitės ir G.Abeciūno pokalbio, vykusio šeštadienį, gruodžio 19 d., praėjus maždaug valandai po eismo įvykio, kurio metu NŽT vadovės vairuojamas automobilis Kaune kliudė kitą transporto priemonę. Įvykio vietoje tuometei NŽT vadovei nustatytas vidutinis girtumas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./STT apklausė Kauno klinikinės ligoninės direktorių Gediminą Abeciūną
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./STT apklausė Kauno klinikinės ligoninės direktorių Gediminą Abeciūną

Neoficialiais duomenimis, su D.Gineikaite telefonu pasikalbėjęs G.Abeciūnas ėmėsi priemonių. 15min žiniomis, STT pareigūnai nustatė, kaip Kauno klinikinės ligoninės vadovas į įtariamą nusikalstamą schemą čia pat pajungė savo pavaduotoją intervencinei medicinai Kastytį Grigonį, o pastarasis D.Gineikaitės „išblaivinimo“ nurodymus perdavė savo pavaldiniams.

Sustygavus visą įtariamą nusikalstamą mechanizmą, 15min duomenimis, fiksuotas dar vienas G.Abeciūno skambutis D.Gineikaitei – praėjus jau maždaug trims valandoms po avarijos, ligoninės vadovas nurodė NŽT direktorei keliauti į jo vadovaujamą įstaigą.

Taip prasidėjo mįslinga istorija su dviem D.Gineikaitės kraujo mėginiais.

„Girtas“ kraujas – šiukšliadėžėje

15min žiniomis, oficialioje ligoninės dokumentacijoje nurodyta, kad D.Gineikaitės kraujo mėginys paimtas gruodžio 19 d., 16.10 val. Tačiau STT jau ne sykį skelbė, kad kraujo mėginių būta dviejų.

Anot šaltinių, ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad vyko dar vienas, oficialiuose dokumentuose nefiksuotas D.Gineikaitės vizitas į Kauno klinikinę ligoninę. G.Abeciūno pavaldiniai, 15min žiniomis, surengė dar vieną NŽT vadovės kraujo mėginio paėmimą – tik kitą dieną, ankstyvą sekmadienio rytą. Tada, anot šaltinių, paimtas antrasis, „švarus“ kraujo mėginys.

15min duomenimis, buvo nustatyta, jog netrukus po šios procedūros ligoninės slaugė, ėmusi abu kraujo mėginius, juos sukeitė, pirmąjį mėginį paimdama su savimi. Neoficialiomis žiniomis, taip pat įtariama, kad pirminis D.Gineikaitei nepalankus kraujo mėginys buvo išmestas į šiukšliadėžę Ežerėlyje – nedidelėje Kauno rajono gyvenvietėje.

Aiškindamasis dėl D.Gineikaitės išblaivėjimo istorijos, G.Abeciūnas viešai tvirtino, esą jo vadovaujamos ligoninės dokumentuose įrašytas tik vienas tuometės NŽT vadovės kraujo mėginys. Tai tiesa – 15min žiniomis, tyrimo metu nustatyta, jog antrojo mėginio neįtraukimas į oficialią ligoninės dokumentaciją buvo dalis įtariamo nusikalstamo susitarimo.

Ligoninės vadovas pagrindo trauktis nemato

Su G.Abeciūnu 15min bendravo raštu. Kauno klinikinės ligoninės vadovas ir toliau tvirtina, esą jokio susitarimo dėl D.Gineikaitės kraujo mėginių nebūta, tačiau tyrimo detalių komentuoti nenori.

„Informuoju, kad nebuvo kuriamos jokios jūsų minimos schemos. Ikiteisminio tyrimo detalių komentuoti negaliu (…), tik galiu pareikšti, kad pasitikiu teisėsauga ir tikiuosi objektyvaus tyrimo“, – teigiama G.Abeciūno komentare, kurį 15min perdavė ligoninės komunikacijos specialistas Saulius Tvirbutas.

Į klausimą, ar nemato pagrindo trauktis iš pareigų ar laikinai nusišalinti nuo vadovavimo Kauno klinikinei ligoninei, įtariamojo statusą turintis medikas atsakė jau ne kartą kartota fraze. „Įtarimai dar nereiškia kaltės įrodymo, o teisingumą vykdo tik teismai. Mano atsistatydinimui pagrindo nėra“, – teigia G.Abeciūnas.

15min pavyko susisiekti su D.Gineikaite, tačiau buvusi NŽT vadovė į jokius klausimus atsakyti nepanoro.

Šiame tyrime įtarimai pareikšti jau be kėdės likusiai buvusiai NŽT vadovei D.Gineikaitei, Kauno klinikinės ligoninės vadovui G.Abeciūnui bei jo pavaduotojui K.Grigoniui. Primename, jog aiškindamasi dėl eismo įvykio vietoje nustatyto girtumo, D.Gineikaitė teisinosi vartojusi burnos skalavimo skystį „Listerine“. Teismas šia versija nepatikėjo.

Kaip alkotesteris reaguoja į „Listerine“ – parodė ir 15min žurnalistų eksperimentas:

VIDEO: Eksperimentas: ar galima „pripūsti“ išgėrus burnos skalavimo skysčio?
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min