Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 5d. 06:30

„Stebuklo“ plytelė įsikurs Rotušėje

Pakeista  „Stebuklo“ plytelė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Katedros aikštėje ir toliau liks originaliosios „Stebuklo“ plytelės kopija.

Netrukus Vilnius turės net dvi stebuklingas plyteles. Originalioji „Stebuklo“ plytelė, pernai demonstruota Kinijoje vykusioje parodoje „Expo 2010“, į Katedros aikštę nebegrįš – ten liks jos kopija. Parodoje išgarsėjusi plytelė atsidurs Rotušės vestibiulio grindyse.

Iš Katedros aikštės išlupta ir Šanchajuje vykusioje parodoje eksponuota stebuklinga plytelė sulaukė itin didelio susidomėjimo – kinams ši idėja patiko, todėl ant jos norus galvojo daugiau nei milijonas parodos lankytojų.

Autorius pageidavo centro

Tačiau grįžusi į Lietuvą plytelė nebebuvo įkomponuota į aikštės grindinį. Stiklinės detalės itin traukė vandalų dėmesį, todėl nuspręsta, kad ją pakeitusi kur kas tvirtesnė iš pilko ir raudono granito padaryta plytelė geriau tinka trypti šimtams stebuklų išsiilgusių vilniečių ir miesto svečių kojų. Tikima, kad atsistojus ant plytelės ir pasisukiojus išsipildo noras.

Pasaulinėje parodoje išgarsėjusiai plytelei rasta kita vieta. Dar šiemet ji turėtų būti įkomponuotą į Rotušės grindis. Anot Rotušės ceremonmeisterio Sauliaus Pilinkaus, vestibiulio grindys yra iš granito plokščių, todėl plytelė čia puikiai tiks.

„Autoriaus (plytelę sukūrė Gitenis Umbrasas – aut. past.) pageidavimas buvo, kad plytelė atsirastų pačiame vestibiulio centre, tačiau kadangi ten dažnai klojame kilimus (taip pat ir raudonus), mūsų sumanymas buvo ją įmontuoti labiau šone. Ypač tai svarbu šaltuoju metų laiku, kai drėgna, nešamas purvas, sniegas“, – aiškino S.Pilinkus.

Nenori sureikšminti

Vis dėlto S.Pilinkus nelinkęs sureikšminti stebuklingųjų plytelės galių. Anot ceremonmeisterio, svarbiausia yra išsaugoti pačią plytelę: „Tai nereiškia, kad norime tiražuoti stebuklines vietas. Tai nėra ir noras dar labiau sureikšminti Rotušės erdves, nes jos ir taip labai reikšmingos.“

Pats plytelės autorius teigė laukiąs akimirkos, kada „Stebuklas“ atras naują savo vietą. „Šita plytelė nebuvo pati pirmoji, anksčiau buvo dar kita. Dabar Katedros aikštėje liks ta tvirtesnė, o ši bus kaip savotiškas ženklas“, – „15min“ sakė G.Umbrasas.

„Stebuklo“ kopija liko ir Šanchajuje. Ten kitąmet turėtų būti įrengtas „Expo 2010“ muziejus, kuriame numatyta vieta ir plytelei. Savą „Stebuklą“ turi ir Gruzijos sostinė Tbilisis. Šiame mieste vienas skveras pavadintas Vilniaus vardu, kuriame ir atsirado tokia plytelė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min