TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Stiklainių” audra pasiekė ir Klaipėdą

N.Puteikis
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / N.Puteikis sulaukė užtarimo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kultūros paveldo departamentas ėmė viešai ginti departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vedėją Naglį Puteikį, kuris bus teisiamas dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Trečiadienį Seime rengiama speciali spaudos konferencija „Ką renkamės – paveldą ar stiklinius sarkofagus?“, kurioje dalyvaus Valstybinės paveldo komisijos pirmininkė Gražina Drėmaitė, Seimo narė Aurelija Stancikienė ir Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjas N.Puteikis. 

N.Puteikis buvo teisus?

KPD susipažino su Klaipėdos apygardos prokuratūros kaltinamuoju aktu dėl N.Puteikio piktnaudžiavimo tarnyba nevykdant teismo sprendimo. Konfliktas kilo dėl bendrovės „Investicijų kvadrantas“ planų Herkaus Manto gatvėje 11, kur stovi buvęs kino teatras „Vaiva“, statyti šešis pastatus iš stiklo ir betono.

Departamentas mano, kad N.Puteikis, atlikdamas teismo įpareigojimą suderinti detalųjį planą pagal išduotas sąlygas, nediskreditavo valstybės institucijos ir valstybės tarnautojo vardo, nepažeidė įstatymų ir kultūros vertybių apsaugos principų.

Kaip pranešama, pakartotinai teikiamas derinti detalusis žemės sklypo planas nebuvo pataisytas pagal išduotas sąlygas, todėl jo sprendiniai neatitinka Teritorijų planavimo ir Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo reikalavimų. Detaliojo plano rengėjai savavališkai pakeitė sklypo tvarkymo ir naudojimo reikalavimus, užstatymo aukštingumo ir intensyvumo rodiklius.

„Be to, šis detalusis planas prieštarauja ir Klaipėdos miesto bendrajam planui, pagal kurį planuojamas sklypas yra mažaaukščių gyvenamųjų namų statybos teritorijoje. O pagal detalųjį planą sklypas priskiriamas daugiaaukščių ir aukštybinių pastatų statybos teritorijai“, – rašoma pranešime.

Dėl šių priežasčių KPD yra pateikęs prašymą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui atnaujinti bylą.

Gresia laisvės atėmimas

Praėjusią savaitę Klaipėdos miesto apylinkės teismui perduota nagrinėti baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu KPD Klaipėdos teritorinio padalinio vadovui N.Puteikiui.

Jis kaltinamas tuo, kad nevykdo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutarties suderinti žemės sklypo, esančio Herkaus Manto g. 11, detalųjį planą. Kaltinamajame akte teigiama, kad dėl šio veiksmo valstybė patyrė žalą, kadangi buvo iškraipyti valstybės deklaruojami įstatymų viršenybės, teisėtumo, teisingumo, skaidrumo ir lojalumo principai.

Už piktnaudžiavimą tarnyba įstatymas numato netgi laisvės atėmimą iki ketverių metų.

Verslininkai piktinasi

„Investicijų kvadrantas“ vadovas Darius Anužis teigė nesusipažinęs su departamento pozicija, tačiau pažymėjo, kad ji dvilypė. „Tai akivaizdus įrodymas, kodėl Lietuvoje tūpčiojama vienoje vietoje. Nes valstybės tarnautojas yra aukščiau įstatymo, jam negalioja teisės aktai, teismų nutartys.

Departamentas remia N.Puteikį, bet tuo pačiu apmoka teismo išvadas „Investicijų kvadrantui“, čia iš viso išeina dvilypis veiksmas, nes vieną dieną departamentas lyg pripažįsta, kad darbuotojas yra prasižengęs ir apmoka teismo išvadas, o kitą dieną platina pareiškimą, kad jį palaiko“, – „15min“ teigė jis.

Anot jo, kiekvienas turi savo nuomonę, bet ji neturi kirstis su įstatymais ir teismų sprendimais. D.Anužio teigimu, kaltinimai, kad buvo savavališkai pakeisti sklypo tvarkymo ir naudojimo reikalavimai bei užstatymo aukštingumo ir intensyvumo rodikliai – melas. Dėl to netgi neatmetama galimybė kreiptis į teismą.

Pats N.Puteikis teigė, jog tokiems „stiklainiams“ miesto istorinės dalys – ne vieta. „Statytojas galėtų daryti kompromisus ir atstatyti dalį Gerlacho pastato. Mes gi nesakome būtinai toje pačioje vietoje. Svarbu suderinti stilių, jausti saiką. Turime gerų pavyzdžių – visas Friedricho kompleksas, ten ne specialistas net negalėtų pasakyti, kurie namai nauji. Daržų gatvėje, Pievų Take yra nauji gyvenamieji namai – jie visi naujoviški, bet atitinka tų kvartalų dvasią“, – teigė N.Puteikis.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min