Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Stiklainių“ kaimynystės netrokštantys klaipėdiečiai apsiginklavo plakatais

Piketuotojai piktinosi valdžios aplaidumu keičiant bendrąjį planą.
Irmos Ozturhan/15min.lt nuotr. / Piketuotojai piktinosi valdžios aplaidumu keičiant bendrąjį planą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį šalia buvusio „Vaivos" kino teatro Klaipėdoje išsirikiavęs būrelis aplinkinių namų gyventojų protestavo prieš planuojamą daugiaaukščių pastatų statybą.

Vietoje buvusio kino teatro, kuriame dabar įsikūrusi kavinė, planuojama statyti šešis pastatus iš stiklo ir betono, vadinamuosius „stiklainius", iš kurių aukščiausias – daugiau nei 29 metrų. Piketą organizavę vietiniai gyventojai bei visuomeninių organizacijų atstovai tikino, jog ši vieta pastatams netinkama – aplink pokariu pastatyti namai stovi ant smėlio, tad, jų manymu, statant daugiaaukščius pastatus reikėtų giliai į žemę įleisti tvirtas konstrukcijas. Nuo tokių darbų, pasak dalyvavusiųjų pikete, vibruotų ir skiltų senųjų aplinkinių namų sienos, kurios ir taip nebeatlaiko metų naštos.

Labiausiai paketuotojus papiktino valdžios „nesiskaitymas ir tyčiojimasis“, kadangi su gyventojais niekas nebuvo aptarta, o kaip moralinė žala juokais siūlomi plazminiai televizoriai. „Jei čia išdygtų šeši gelžbetoniniai „stikloidai“, kurie būtų tris kartus aukštesni, nei pagarsėjęs Laisvės a. 90 Kaune stiklainis, tai visiškai subjaurotų Klaipėdos miesto centrą. Iki karo čia stovėjo gražūs pastatai“, – sakė Nepartinio demokratinio judėjimo Klaipėdos skyriaus pirmininkės pavaduotoja Laima Laurinavičienė.

Jos išplatintame pranešime spaudai tvirtinama, kad „turčiai, siekdami nežaboto pelno, nekreipia dėmesio į istorinį Klaipėdos miesto užstatymą, kad prokuratūra ir STT negina viešo intereso“. Piketuotojai teigia esą ryžtingai pasiryžę šioje vietoje  piketuoti ne vieną dieną ir tiek laiko, kiek jo reikės, kad  atkreiptų valdžios dėmesį į šią opią jiems problemą.

Neoficialiomis žiniomis, rytoj prie buvusio kino teatro ketina apsilankyti ir su vietiniais gyventojais apie šias bėdas pasikalbėti Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė Gražina Drėmaitė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min