TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ieškome kiaulių: miške prie Vilniaus išmestą stiklų krūvą sutvarkė pasivaikščioti išėjusi šeima

Miške rasti stiklai
15min skaitytojos Ingos nuotr. / Miške rasti stiklai
Šaltinis: 15min
3
A A

Miške visai netoli Vilniaus, šalia Bendorių kaimo, pasivaikščioti išsiruošusi šeima rado netikėtą „lobį“ – krūvą didžiulių stiklų. Įvertinę, kad šukės gali kelti pavojų ir žmonėms, ir laukiniams gyvūnams, žmonės atvarė priekabą ir stiklus išvežė.

Kaip 15min papasakojo Inga Markovska, jos tėvai prieš kelias savaites išsiruošė į mišką. Netoli Riešės, šalia Bendorių kaimo, esančiame miške jie išvydo tai, kas gamtoje neauga.

„Tėvai, nuvažiavę į mišką netoli Riešės, rado didžiulę stiklų krūvą, – sakė Inga. – Teko patiems atsivaryti priekabą ir viską išvežti. Ant stiklų buvo įvairiausių lipdukų, gal kas atpažins savo šiukšles.“

Žmonės, pademonstravę išskirtinį pilietiškumą Paežerio girininkijoje, teigė tik likę itin nustebinti šiukšlintojų neatsakingumo. „Buvome labai nustebinti, nes stiklas – pavojingos šiukšlės ir žmonėms, ir gyvūnams... Teko stiklus surinkti ir išvežti į antrinių atliekų surinkimo punktą“, – sakė Inga.

Vilniaus miškų urėdo Artūras Nanartavičius 15min tvirtino, kad miškininkai vis randa tokių sąvartynų, kur suvežamos buitinės, statybinės atliekos. Vilniaus miškų urėdija vien 2016 metais surinko savo prižiūrimuose miškuose apie 150 kub. m mišrių atliekų ir 3,2 tonos padangų. Tad kiekiai išties dideli, o tai urėdijai ir kainuoja nepigiai: pernai vien už šiukšlių pridavimą atliekų surinkimo įmonėms sumokėta apie 8 tūkst. eurų.

„Tvarkomės patys. O tokius sąvartynus dažniausiai pastebi žmonės – lankytojų miškuose daug, tuoj siunčia koordinates, nuotraukas ir vos ne su reikalavimu: „Sutvarkykit!“ Taip gana įsakmiai, lyg mes privalome sutvarkyti. Šiukšlinimas yra socialinė problema, o šiukšlių surinkimas – miškininkų bėda“, – sakė urėdas.

Mes irgi kviečiame jus nelikti abejingus ir sugėdinti šiukšlinančius: nufotografuokite gamtoje ar viešoje vietoje aptiktas šiukšlių krūvas ir atsiųskite jas 15min redakcijai el. paštu ieskome@15min.lt. Nepamirškite pateikti kuo detalesnį vietos aprašymą – galbūt ji ir išduos šiukšlinantį kaltininką?

15min ne tik publikuos jūsų tekstus ir nuotraukas bei taip sugėdins kiaulintojus. Nuotraukas ir prikiaulinimo vietos adresą nusiųsime už švarą ir tvarką tame rajone atsakingai institucijai. O gal patys pasirūpinsite išvalyti jūsų mieste ar rajone prišiukšlintą vietą? Atsiųskite nuotrauką, kaip tvarkote aplinką. Kiaulintojus – gėdinsime, švarintojams – dėkosime.

Taip pat primename, kad jau šeštadienį visoje Lietuvoje vyks akcija DAROM. Oficialius akcijos tvarkymosi taškus savo savivaldybėje rasite (http://mesdarom.lt/darom-2017/tvarkymo-taskai.html) ir savo savivaldybių internetiniuose puslapiuose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min