Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2018 01 06

Stintapūkis Nidoje – ar stintas gaudysime ant ledo?

Septintus metus iš eilės vykstanti Stintapūkio šventė Nidoje kvies linksmintis vasario 2–4 dienomis. „Kaip ir kasmet tradiciškai bumbinsime stintas į tinklus, šoksime iš pirties į eketę, šildysimės patiekalais iš stintų bei tradiciniais šokiais“, – sako organizatoriai.
Stintapūkio akimirkos Nidoje.
Stintapūkio akimirkos Nidoje. / Agila nuotr.

„Jei pasiseks, ant ledo organizuosime stintų gaudymo varžybas, jei ne – jos vyks ant Nidos uosto molo“, – teigia Nidos KTIC „Agila“ direktorė Edita Lubickaitė.

Stintapūkis – šeimos šventė

Stintapūkis – nėra tik žvejų šventė, tai pramoginis-edukacinis renginys visai šeimai – teigia renginio organizatoriai ir priduria, kad kiekvienas randa artimos sau veiklos. Pavyzdžiui, jau kelis metus iš eilės į pirtelę kaitintis susirenka ta pati grupelė žmonių, tiek vyrų, tiek ir moterų. O tuo metu su jais atvykę žmonės vaikštinėja mugėje, dalyvauja įvairiose rungtyse arba tiesiog apžiūrinėja Nidą. „Smagu matyti naujus ir sugrįžtančius veidus“ – priduria ji.

Paprastai Stintapūkio mugėje galima paragauti tradicinės žuvienės, bei įvairiausiais būdais paruoštos stintos.

Pernai „Girinio“ medžiotojų būrelis šventės dalyvius vaišino žvėrienos troškiniu, mugėje buvo ir iki tol negirdėtos stintų sriubos. Vaišių, kaip ir pramogų, šioje šventėje netrūksta: organizuojami sportiniai užsiėmimai, stintų žvejybos varžybos, mokoma liaudiškų šokių bei bumbinimo.

Laukia ledo sausio pabaigoje

Tradiciškai stintų gaudymo varžybos vyksta ant užšalusio ledo, tačiau nors jo dar nėra, apie žvejybą Neringoje čia ir dabar „Facebook“ puslapyje informuojantis „Marių Gidas“ vadovas Egidijus Armalis prognozuoja puikią žiemą ir viliasi, kad Kuršių marias, kaip ir pernai, ledas užtrauks jau sausio pabaigoje.

Užpernai, 2016-aisias, kai varžybas organizavome ant uosto molo, pirmąją vietą užėmė žvejas, pagavęs vos vieną stintą.

„Pernai, 2017-aisiais, sausio 6 dieną ledo storis buvo 3cm ir žvejai vos po kelių dienų lipo meškerioti ant 10cm storio ledo. Nenuostabu, juk poledinės žvejybos sezonas pas mus labai trumpas – 2017-aisiais jis baigėsi vasario 18 dieną, o 2016-aisias dar anksčiau – sausio 31-ąją“, – sako E.Armalis.

E. Lubickaitė džiaugiasi, kad pernai Kuršių marias ledas užtraukė būtent Stintapūkio šventei.

„Buvo nuostabu, nes stintų gaudymo varžybas galėjome organizuoti ant ledo. Taip stintos geriau kimba, nes užpernai, 2016-aisias, kai varžybas organizavome ant uosto molo, pirmąją vietą užėmė žvejas, pagavęs vos vieną stintą” – sakė ji.

Stintapūkis švenčiamas Lietuvoje ir Latvijoje

Mažai kas žino, kad Stintapūkio šventė yra švenčiama trijuose miestuose: Liepojoje, Palangoje ir Nidoje. Žinoma, visos jos organizuojamos labai skirtingai.

Pavyzdžiui, tik Nidoje yra galimybė susipažinti ir išbandyti stintų baidymo į tinklus bumbinimu meną, sudalyvauti stintų gaudymo varžybose arba tiesiai iš pirties šokti į lede iškirstą eketę.

„Pas mus ir stintų patiekalai pigesni nei Palangoje“, – sako E.Lubickaitė.

Jei atvykę planuojate išbandyti poledinę žvejybą ir neturite reikiamo inventoriaus, pagal panaudos sutartį Nidos KTIC „Agiloje“, esančioje Taikos g. 4, galite „pasiskolinti” beveik viską, ko gali prireikti: apsiaustus, palapines, rogutes, žibintuvėlius, smeigus, ledo grąžtus, žvejybines dėžes ir panašiai.

Poledinės žūklės tendencijos Neringoje

Šiuo metu pirmosios stintos pasirodė Juodkrantėje, bet nors laimikio ir nėra daug, žvejai jų labai laukia,“ – sako „Marių Gido“ atstovas ir priduria, – „nėra labai malonu žvejoti nuo kranto kai vėjas yra stipresnis nei 5m/s, o oro temperatūra žemesnė nei 5 laipsniai šilumos.“ Taip pat žvejams primena, kad poledinė žvejyba Neringoje turi tam tikras tendencijas: sausio mėnesį stintos geriausiai kimba Preiloje, vasario antroje pusėje agurku kvepiančios žuvelės pradeda migruoti į Nidą, o kovo pradžioje paprastai stintos pagaunamos pagrinde tik Nidos uoste. Na, o jei jus domina vėgėlės geriau jas žvejokite Nidoje.

Renginio programa dar ruošiama. Daugiau informacijos galėsite rasti www.visitneringa.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius