Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 12d. 08:22

Stintų sezonas pradedamas svaiginantis

Ant kruizinių laivų terminalo krantinės, ties Dangės žiotimis, žvejai gaudo pirmąsias šio sezono stintas.
Mindaugo Milinio/„Lietuvos žinių“ nuotr. / Ant kruizinių laivų terminalo krantinės, ties Dangės žiotimis, žvejai gaudo pirmąsias šio sezono stintas.

Sidabrinių stintų pelekų suvilioti užkietėję žvejai puolė prie Kuršių marių pačiame Klaipėdos centre. Daugelio jų kuprinėse – ne tik žvejybos reikmenys, bet ir karčiosios buteliukas.

Žvejai mėgėjai pirmieji pajuto, kad į Kuršių marias atplaukė stintos. Nepabūgę žvarbaus vėjo ir sūrstelėjusių bangų purslų jau kelias dienas jie stovi ant kruizinių laivų terminalo krantinių ir kantriai mosuoja ilgakotėmis meškerėmis. Kartkartėmis vienu staigiu trūktelėjimu pavyksta ištraukti net po kelias žuveles, susigundžiusias gudriai užmaskuotu masalu. Didžiausi žūklės mėgėjai prie krantinių pasirodo iš vakaro. Ne tokie ištvermingi atkulniuoja dar neišaušus, nes atėjus vėliau galima likti be nieko – vietos ant krantinių nedaug, tad pavėlavusiesiems tenka gerokai pasistumdyti.

Stintos pasiklydo

Lapkričio pradžioje priekrantėje pasirodžiusios stintos nustebino žvejus profesionalus, jų įsitikinimu, šios žuvys čia užklydo atsitiktinai. Manoma, kad pirmąjį jų tuntą į Kuršių marias galėjo atpūsti vėjas arba atnešti srovė.

Paprastai stintos pasirodo tik gruodžio antroje pusėje, prieš Kalėdas jos iš Baltijos jūros pro Kuršių marias migruoja iš šiaurės į Nemuno deltą, į savo nerštavietes. Prasidėjus tikrajam stintų sezonui jos iš pradžių būriuojasi Melnragėje, prie uosto vartų. Vėliau žuvys plaukia į Kuršių marias, iš čia pasiekia Juodkrantės, Preilos, paskui ir Nidos krantus bei Nemuno žemupį.

Žvejodami „šildosi“

Stintas meškerėmis nuo krantinių gaudantys žvejai LŽ pasakojo, kad vėsiuoju metų laiku itin svarbu kaip reikiant pasirengti žvejybai. Daugelis kalbintų meškeriotojų tikino, esą nevalia įsidėti vien tik visą amuniciją, bet reikia ir... alkoholio buteliuko. Viena vertus, jis turi puikų šildomąjį poveikį, kita vertus – gurkšnojant ir laikas greičiau eina. Atvirai geriančių LŽ pamatyti neteko, tačiau apie tamsiuoju paros metu vykusias linksmybes rytą liudijo ne tik žibančios žvejų akys bei įkaitę skruostai, bet ir besiridinėjantys tušti degtinės, vyno ir stipraus alaus buteliai. Žvejams nė motais Administracinės teisių pažeidimo kodeksas, pagal kurį vartoti alkoholinius gėrimus viešose vietose draudžiama. Vyrų ir jų gretas papildžiusių kelių moterų negąsdina nė šalia įrengtos stebėjimo kameros, perduodančios vaizdą į Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios policijos Patrulių rinktinę. Visą parą prie monitorių budintys pareigūnai, pastebėję daromą nusikaltimą arba administracinį teisės pažeidimą, privalo apie tai informuoti patrulius.

Dažnai neveikia

Tačiau kruiziniame terminale įtaisytos kameros arba neveikia, arba jų perduodamas vaizdas toks nekokybiškas, kad vartojančių svaigalus žvejų jomis neįmanoma užfiksuoti. Uostamiesčio patrulių vadas Igoris Lapinš taip pat pripažino, kad technika – ne visagalė. Informaciją apie galbūt pačiame uostamiesčio centre dideliais kiekiais vartojamus alkoholinius gėrimus pareigūnas sužinojo tik iš žiniasklaidos. „Tuojau mes tą faktą patikrinsime, – vakar žadėjo I.Lapinš. – Pagal galiojančią tvarką budėtojai, monitoriuose pastebėję pažeidimą, privalo informuoti patrulius. Šie, nuvykę į vietą, turi viską išsiaiškinti ir, jei reikia, surašyti teisės pažeidimo protokolą.“

Kol pareigūnai aiškinasi, kas kaltas dėl besiridinėjančių tuščių butelių ir įraudusių žvejų skruostų, šie smagiai traukia paklydėles stintas. 

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min