TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Stipri Europa – bendras Lietuvos ir Monako interesas

Monako kunigaikščio Alberto II ir kunigaikštienės Charlene vizito akimirka
BF/Tomo Lukšio nuotr. / Monako princas Albertas II ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė su oficialiu vizitu į Lietuvą atvykusį Monako Princą Albertą II ir Princesę Charleen.

Tai pirmasis Monako valstybės vadovo vizitas mūsų šalyje. Lietuva ir Monakas diplomatinius santykius užmezgė pernai.

„Džiaugiuosi, galėdama pirmą kartą pasveikinti Monako Princą Lietuvoje. Esame partneriai Europoje. Mus sieja tos pačios vertybės ir susiduriame su panašiais iššūkiais. Būdami solidarūs mes efektyviau spręsime Lietuvos ir Monako žmoniems svarbius klausimus Europoje bei tarptautinėje erdvėje", – sakė Prezidentė.

Susitikime aptarti dvišaliai ryšiai, Lietuvos pasirengimas pirmininkauti ES 2013 m., ES ir Monako santykiai, padėtis euro zonoje.

Pasak Prezidentės, krizė euro zonoje tampa rimtu išbandymu visai Europai. Jos daromą poveikį patiria ir Lietuva, ir Monakas, todėl 2013 m. antroje pusėje Europos Sąjungai pirmininkausianti Lietuva aktyviai rems finansinės drausmės politiką ir kitus svarbius Bendrijos sprendimus finansiniam stabilumui bei ekonominiam augimui užtikrinti.

Susitikime kalbėta ir apie bendradarbiavimą energetinio saugumo, energijos efektyvumo, branduolinės saugos bei aplinkosaugos srityse. Šalies vadovė pabrėžė būtinybę tarptautinius branduolinės saugos standartus taikyti visoms atominėms elektrinėms, taip pat ir planuojamoms statyti Lietuvos kaimynystėje.

Prezidentė taip pat pabrėžė, jog Baltijos jūra yra viena labiausiai užterštų jūrų pasaulyje ir jos ekologinės pusiausvyros atstatymui yra reikalingos visų aplink ją esančių šalių pastangos bei tarptautinės bendruomenės dėmesys. Princas Albertas II yra aktyvus aplinkosaugininkas ir savo veikloje ypatingą dėmesį skiria ekologijos problemoms.

Vizito Prezidentūroje metu Lietuvos ir Monako valstybių vadovai taip pat apsikeitė valstybiniais apdovanojimais.

 
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Monakas
Parašykite atsiliepimą apie 15min