2016 03 19

Stipriausių ugniagesių konkurse sužibėjusius vyrus žmonos sutiko ypatingai

Iš pasaulio stipriausių ugniagesių varžybų „Challenge 911“ sugrįžusius Lietuvos ugniagesius jų žmonos su vaikais šeštadienį Vilniaus oro uoste sutiko su plakatais ir balionais.
Ugniagesius Vilniaus oro uoste pasitiko žmonos ir vaikai
Ugniagesius Vilniaus oro uoste pasitiko žmonos ir vaikai / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Šią savaitę  Jungtinių Arabų Emyratų sostinėje Abu Dabyje vykusiose Pasaulio stipriausio ugniagesio varžybose „Challenge 911“ dalyvavo 18 valstybių stipriausi ugniagesiai gelbėtojai.

Dėl nugalėtojų vardo čia kovoję penki stipriausi mūsų šalies ugniagesiai įrodė, kad yra vieni stipriausių pasaulyje. Komandinėje estafetėje jie užėmė antrąją vietą, nusileisdami tik slovėnams, o trečioje vietoje palikdami lenkus.

Dar dvi trečiąsias vietas iškovojo tandemų varžybose. Komandinėje įskaitoje pagal 3 geriausius rezultatus lietuviai užėmė trečiąją vietą.

Bendras lietuvių laimėjimas – 13 tūkst. JAV dolerių.

PAGD nuotr./ Lietuvos ungiagesiai pasaulio stipriausių ugniagesių varžybose „Challenge 911“.

Lietuvos garbę Abu Dabyje gynė Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (APGV) 6-osios komandos ugniagesys gelbėtojas Laurynas Urbonavičius, šios komandos skyrininkas Mindaugas Valaitis, Šiaulių APGV pamainos vadas Andrius Ašmontas, Kauno APGV ugniagesys gelbėtojas Modestas Mikolaitis ir Klaipėdos APGV ugniagesys gelbėtojas Jurgis Rumiancevas. Rinktinei vadovavo ir varžybose taip pat dalyvavo Vilniaus APGV viršininko pavaduotojas Evaldas Tamašauskas.

Pernai Montgomeryje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, vykusiame Pasaulio ugniagesių čempionate Lietuvos komanda užėmė trečiąją vietą. Tandemų varžybose Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos ugniagesio gelbėtojo Lauryno Urbonavičiaus ir šios komandos skyrininko Mindaugo Valaičio komanda iškovojo antrąją vietą.