Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Stiprinama valdančioji koalicija

Juozas Imbrasas.
Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Juozas Imbrasas.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Per artimiausią mėnesį turėtų būti atnaujinta ir sustiprinta sostinės valdančioji koalicija. Penkios politinės partijos ketina pasirašyti koalicijos sutartis ir išsidalyti 4 laisvus vicemerų postus.

Dėl stiprinamos koalicijos vakar prie derybų stalo sėdo miesto tarybą valdantieji „Tvarkos ir teisingumo“ (TT), Lenkų rinkimų akcijos (LLRA), socialdemokratų (LSDP), Nepriklausomos frakcijos bei prisijungusio „Fronto“ atstovai, tačiau kol kas pasiekti galutinio susitarimo politikams nepavyko. „Norima dirbti stabiliai, išlaikyti darbų ir programinių nuostatų tęstinumą. Įvairūs per pastaruosius metus vykę judėjimai iš frakcijų į frakcijas jau atsibodo visiems“, – žurnalistams po posėdžio sakė meras Juozas Imbrasas.

Pasak jo, 5 vicemerų postų dalybos dar nebaigtos, tačiau partijos „derasi taikiai ir dėl kėdžių nesipeša“. Šiuo metu sostinės vadovą pavaduoja tik Lenkų LLRA atstovas Arturas Liudkovskis. Vicemerų pareigybės bus dalijamos atsižvelgiant į frakcijų dydį.

„Vicemerų postai bus skirstomi pagal frakcijų turimų mandatų skaičių, bet bus vertinamos ir personos“, – kalbėjo J.Imbrasas.

Siūlomi kandidatai

Vicemerų postais ne itin kvepia Algirdo Paleckio vadovaujamai „Fronto“ frakcijai, kurią šiuo metu sudaro 3 nariai. „Yra galimybė, kad prie frakcijos prisijungs dar du nariai. Negaliu atskleisti, kas tai bus. Vienas tarybos narys jau išreiškė žodinį sutikimą ir, būdami keturiese, galime pretenduoti į vicemero postą. Mus domina transportas ir ūkis“, – „15min“ pasakojo A.Paleckis.

Realiausiu kandidatu į vicemerus frakcijos vedlys įvardijo Jūratę Žeimienę, perėjusią į „Frontą“ iš LSDP gretų.

Neoficialiai kalbama, kad TT į vicemerus norėtų siūlyti frakcijos seniūną Gediminą Rudžionį. LLRA siekia, kad poste liktų vienintelis šiuo metu mero pavaduotojo pareigas einantis Arturas Liudkovskis, Nepriklausoma frakcija deleguotų Larisą Dmitrijevą, o socdemai vicemeru norėtų matyti savo lyderį Romą Adomavičių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min