TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Stiprinamos Vilniaus ir Kauno miestų prokuratūros

Darius Valys
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Darius Valys
Šaltinis: 15min
0
A A

Generalinis prokuroras Darius Valys, spręsdamas netolygaus darbo krūvio skirtingose teritorinėse prokuratūrose problemą ir tenkindamas prokurorų prašymus keisti tarnybos vietą, pasirašė įsakymus dėl teritorinių prokuratūrų septynių prokurorų perkėlimo į Vilniaus miesto apylinkės prokuratūrą ir trijų prokurorų perkėlimo į Kauno miesto apylinkės prokuratūrą. Taip tikimasi sustiprinti didžiųjų Lietuvos miestų prokuratūras, pasiekti efektyvesnio prokurorų darbo.

„Analizuojant visų teritorinių prokuratūrų prokurorų darbo krūvius pastebimi akivaizdūs skirtumai, kai kuriose prokuratūrose darbo krūvio rodikliai skiriasi net tris kartus. Tai įsisenėjusi problema, kurią buvo būtina ryžtingai ir neatidėliotinai spręsti tiek prokuroro, tiek ir teisingumo laukiančio žmogaus labui“, – sako generalinis prokuroras D. Valys. Šiandien Vilniaus ir Kauno miestų apylinkių prokuratūrose vienam prokurorui tenkantis darbo krūvis yra didžiausias. Naujų prokuroro etatų steigimui nėra lėšų, todėl išnaudojame turimus vidinius resursus, t. y. esamus prokurorus perkeliame iš vienos prokuratūros į kitą, ir taip sprendžiame darbo krūvio paskirstymo problemas“.

Prokuratūros vadovo nuomone, šis sprendimas leis sumažinti Vilniaus ir Kauno miestų apylinkių prokuratūrų prokurorų darbo krūvį, paspartins ikiteisminių tyrimų eigą bei leis racionaliau panaudoti valstybės skiriamas lėšas.

Į Vilniaus ir Kauno miestų apylinkių prokuratūras perkeliami dirbti prokurorai iš Palangos ir Visagino miestų bei Jonavos, Kaišiadorių, Pasvalio, Prienų, Šalčininkų, Zarasų rajono apylinkių prokuratūrų. Du prokurorai tarnybą Vilniuje pradės jau nuo birželio 15 dienos, likusieji – nuo rugpjūčio 22 dienos.

Siekiant efektyviau ir sklandžiau organizuoti prokuroro darbą, generalinio prokuroro 2011 m. birželio 1 d. įsakymu sudaryta darbo grupė, kurios pagrindinis uždavinys yra nustatyti naują, tikslesnę ir detalesnę prokurorų darbo krūvio skaičiavimo ir vertinimo metodiką.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min